“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Постери можна завантажити на сайті безкоштовно
Багато з нас зі шкільних років звикли до того, що українська література - це про сумне, вічну неволю та боротьбу. Команда проекту «ЛітДвиж» вирішила це змінити і сформувати позитивне сприйняття українських авторів у молодих людей.
Про це розповідають організатори проекту, передає Інформатор .
9 листопада до Дня української писемності команда створила сайт «ЛітДвиж».На ньому можна прочитати цікаві, «движові» - як кажуть самі організатори - історії українських письменників.
Ви знали, що Леся Українка була найвідомішим фрілансером свого часу? А ще справжньою феміністкою, яка дозволила собі мати позицію, дошлюбні зв'язки, фінансову незалежність і прийомну доньку. Знали, що Франко був першим, хто почав поєднувати вишиванку з класичним костюмом? А що Сковорода любив пармезан та курив дорогий тютюн, був вегетаріанцем і спав по 4 години на добу? Саме такі маловідомі, але цікаві факти можна дізнатися на сайті.
«ЛітДвиж» був створений тому, що ми цінуємо культурну спадщину нашої країни і хочемо, щоб молоде покоління захоплювалося нашими письменниками. Ми віримо, що проект допоможе знизити рівень упередженості до української літератури і продемонструє, що українські автори - це талановиті «движові» цікаві особистості, а не сумні і повні скорботи похмурі обличчя у підручниках. Адже українська література - це також про її кльових письменників, які любили пармезан з вином, пранкерили друзів, придумували нові слова, творили-робили-страждали-закохувалися і не забували посміхатися», - розповідають організатори проекту.
Крім цього, «ЛітДвиж» випустив серію постерів, де класики літератури зображені не такими, як у шкільних підручниках. Вони посміхаються. Постери безкоштовно будуть відправляти українським школам, які залишать заявку на сайті. Також їх можна завантажити та роздрукувати самостійно.
Раніше ми розповідали, що міністр культури відправив новий тираж книги про Стуса до бібліотек по всій Україні.