Таким чином приватний бізнес зможе прорахувати свої фінансові інвестиційні моделі на 5 років вперед
"Укренерго" закуповуватиме наперед послуги з підтримки енергосистеми у розподіленої генерації, що перебуває на стадії будівництва. Це, в свою чергу, полегшить інвесторам отримання кредитів на будівництво нових генеруючих потужностей. Найближчими тижнями буде проведено перший аукціон з відбору таких проектів.
Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв'ю "Суспільному". Він анонсував, що перший аукціон на допоміжні послуги для інвесторів, які готові будувати децентралізовану генерацію в Україні, відбудеться за кілька тижнів.
"Укренерго" на 5 років купуватиме у нових електростанцій послуги збалансування, по суті, енергосистеми. Ми укладатимемо контракт із ще не побудованими електростанціями на 5 років уперед. Ми зобов'язуємось за певною ціною на аукціоні викуповувати у них послугу збалансування”, - сказав Кудрицький.
Довгостроковий характер угод гарантує інвесторам стабільний попит на їхню продукцію, що значно спрощує отримання кредитів та дає можливість чітко прогнозувати фінансові результати проектів на п'ятирічний горизонт.
За словами Кудрицького, найближчими тижнями буде призначено перший такий аукціон на допоміжні послуги для інвесторів, які готові будувати децентралізовану генерацію.
"Дуже сподіваюся, що обсяг учасників на цьому аукціоні складе величину, яка буде близькою до того самого 1 ГВт, про який багато говорять. Це дуже важливо, щоб інвестори прийшли і отримали такий довгостроковий інструмент для себе, як контракт з нами на викуп їхньої послуги, яку вони будуть надавати 5 років українській енергосистемі", - зазначив очільник Укренерго.
Відключення світла в Україні
Нещодавно в Укренерго дали позитивний прогноз щодо ситуації зі світлом. Голова правління компанії Володимир Кудрицький повідомив, що легше стане з 20-х чисел липня. Тоді спаде спека, через яку зростає споживання. А також невдовзі буде певне збільшення доступної генерації в енергосистемі.
В Україні діють графіки погодинних вимкнень світла, головна причина їх застосування – наслідки восьми ракетних та дронових ударів РФ по українських електростанціях. 22 березня 2024 року окупанти повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині. Унаслідок масованої атаки РФ було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області.
11 квітня ПАТ "Центренерго" заявило, що втратило 100% генерації. Втрати української енергосистеми у 9 ГВт потужності еквівалентні споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії. Зараз в Україні "не відбувається і не передбачається" експорту електроенергії. На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку – цього тижня синоптики прогнозували надзвичайну спеку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.