Ми, напевно, в цю зиму готові, як ніколи, до всіх можливих сценаріїв – так, щоб належним чином на них реагувати, – зазначив Олексій Брехт
У рамках підготовки до зими – «Укренерго» накопичило трикратний, порівняно з нормативним, запас ремонтного обладнання. Про це під час форуму «Енергія бізнесу 2024», організованому Forbes Ukraine, розповів т.в.о. голови правління компанії Олексій Брехт. Про це 10 жовтня повідомили в Укренерго.
«Ми маємо повний спектр відповідного силового електротехнічного обладнання, маємо резервний аварійний парк трансформаторів. Ми, напевно, в цю зиму готові, як ніколи, до всіх можливих сценаріїв – так, щоб належним чином на них реагувати», – зазначив Олексій Брехт.
Також т.в.о. голови правління «Укренерго» розповів, як накопичений співробітниками компанії досвід – в рази прискорив терміни відновлення пошкодженого устаткування.
«Під час останньої масованої ракетної атаки були удари по чотирьох наших підстанціях 750 кВ. І ми відновили їхню роботу в повному обсязі за 13 днів. Це завдяки тому, що ми маємо парк обладнання, фахову команду людей, які готові прийти і почати виконувати цю роботу. І у нас є все необхідне майже на об’єкті, який має відновлюватись – від цього дуже сильно залежить, скільки часу знадобиться. Ми навчились за три тижні встановлювати автотрансформатор, перевозячи його з іншого регіону. За три тижні, повірте, цього ніхто ніколи в житті не робив. Ми встановлюємо рекорди, на які зараз можуть рівнятися наші колеги», – сказав Олексій Брехт.
В Україні взимку не має бути відключень електроенергії, якщо погода буде теплою і росіянам не вдасться зруйнувати чергові енергооб’єкти. Але потенційний дефіцит електроенергії «Укренерго» підготувалося компенсувати кількома методами, розповів т.в.о. голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт.
“Відключення світла через погодні умови можуть відбуватися у грудні, січні та лютому, якщо температура триматиметься нижче -10–15°C протягом мінімум трьох днів”, - зазначив Олексій Брехт.
За його словами, Україні взимку може не вистачити 100 млн кВт⋅год або 120–150 МВт годинних потужностей. Щоб компенсувати дефіцит, «Укренерго» працює вже щонайменше над трьома методами:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.