Укренерго 21 жовтня фіксує зростання споживання електроенергії - чи вимикатимуть світло за графіками

Енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак

Укренерго
Укренерго не прогнозує відключення світла в Україні 21 жовтня

В Україні споживання електроенергії зростає. Графіки відключення світла не передбачаються, але користуватись потужними електроприладами краще у період найбільш продуктивної роботи СЕС – з 10:00 до 16:00. Про це 21 жовтня повідомили в Укренерго. 

Споживання електроенергії зростає. 21 жовтня станом на 09:30, воно було на 6,3% вищим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 18 жовтня. Вчора, 20 жовтня, добовий максимум споживання електроенергії був зафіксований увечері. Він був на 10,7% вищим, ніж попередньої неділі – 13 жовтня. Причина такого суттєвого зростання споживання – зниження температури повітря на всій території України та масове використання обігрівачів, зокрема – у вечірні години.

Енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак окупантів. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00.

Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 6 790 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 195 МВт.

"Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 585 населених пунктів. Зокрема, в результаті бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Сумській, Чернігівській областях. З технічних причин – є знеструмлені споживачі на Київщині", - наголосили в Укренерго. 

Коли почнуться відключення світла

Основний фактор, який визначатиме глибину відключень, тривалість погодинних графіків відключень — військовий, наскільки в Росії є можливість обстрілювати наші енергетичні об’єкти. Який ворог візьме пріоритет: чи вони будуть обстрілювати насамперед військові об’єкти, оборонні заводи чи енергетичні об’єкти. Це важко сказати. І другий фактор, наскільки Україна здатна шляхом протиповітряної оборони захистити ці об’єкти. Це буде визначати, тривалість відключень. Усі інші фактори — це побічні фактори, додаткові. Про це в етері Громадського радіо директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко.  За його словами, у нас підімкнені 100 мегаватів у мережу й припустив, що ще 200–300 мегават, додадуть до нового року.

«Якщо все піде добре, то до наступного опалювального сезону може буде один гігават потужності. Тут треба більше не прогнозами перейматися, а справами. Тобто, потрібно здійснювати проєкти таким чином і створювати такі умови інвестиційні, щоб у нас була достатньо потужності для проходження осіннього-зимового періоду. Тут треба багато чого змінювати. Прейс-кепи підвищувати, а правила ринку та систему постачальника спеціальних обов’язків міняти. Це набагато важливіше робити, ніж посилювати корпоративне управління компаній наших енергетичних, як «Укренерго», «Енергоатому», «Центренерго» та «Нафтогазу». Оце набагато важливіше робити, ніж заявляти про прогнози — це конкретні справи», — доповнив Омельченко.

Також він сказав, якщо ще на тиждень затягнеться початок опалювального сезону в оселях, тоді стартуватимуть відключення електроенергії. Тому що люди будуть компенсувати відсутність теплозабезпечення включенням електроприладів у пікові та в нічні години. А це може призвести до того, що ми перейдемо до графіків погодинних відключень. Тому, щоб до цього не дійти, потрібно вчасно ввімкнути опалення для людей і таким чином зберегти достатність потужності, щоб не було погодинних відключень. Омельченко наголосив, що як тільки буде чергова черга похолодання, відразу потрібно вмикати теплозабезпечення. В іншому випадку ми гарантовано перейдемо на графіки по годинних відключень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube