“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Розгляд заявки триватиме два роки
Україна подала заявку для внесення борщу до спадщини ЮНЕСКО. Міністерство закордонних справ подало номінаційне досьє «Культура приготування українського борщу».
Про це повідомляє Інформатор .
"Номінаційне досьє «Культура приготування українського борщу» нарешті направляється до Парижу. Це важливий процедурний крок, який є початком формального просування на міжнародному рівні неперевершеного елемента української нематеріальної культурної спадщини для його включення до списку ЮНЕСКО", - заявила перша заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова.
У жовтні 2020 року борщ був внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, а 30 березня Україна подала заявку до ЮНЕСКО для визнання борщу українською стравою вже на світовому рівні.
Українське номінаційне досьє складається з понад 700 сторінок документальних доказів того, що борщ з України, він тісно переплетений з українською культурою в таких речах, як, наприклад, весільні та похоронні традиції, і широко споживається по всій країні.
"Український борщ - національне блюдо, якому немає конкурентів. Досить маніпулювати і на ґрунт і«російськості» борщу, бо правди не зміниш. Борщ - наш", - заявив міністр культури на інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Розгляд заявки триватиме два роки. Протягом цього часу Україна повинна продемонструвати, що борщ дійсно є цінністю для всієї країни (фестивалі борщу, вулиці та пам'ятники борщу).
Відзначимо, що у списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вже є український петриківський декоративний розпис, традиція косівської мальованої кераміки та козацькі пісні Дніпропетровської області.
Нагадаємо, міністерство культури планує внести окремі об'єкти Чорнобильської зони до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім того, в Україні встановили рекорд з приготування борщу за рецептами різних регіонів.