"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Розгляд заявки триватиме два роки
Україна подала заявку для внесення борщу до спадщини ЮНЕСКО. Міністерство закордонних справ подало номінаційне досьє «Культура приготування українського борщу».
Про це повідомляє Інформатор .
"Номінаційне досьє «Культура приготування українського борщу» нарешті направляється до Парижу. Це важливий процедурний крок, який є початком формального просування на міжнародному рівні неперевершеного елемента української нематеріальної культурної спадщини для його включення до списку ЮНЕСКО", - заявила перша заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова.
У жовтні 2020 року борщ був внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, а 30 березня Україна подала заявку до ЮНЕСКО для визнання борщу українською стравою вже на світовому рівні.
Українське номінаційне досьє складається з понад 700 сторінок документальних доказів того, що борщ з України, він тісно переплетений з українською культурою в таких речах, як, наприклад, весільні та похоронні традиції, і широко споживається по всій країні.
"Український борщ - національне блюдо, якому немає конкурентів. Досить маніпулювати і на ґрунт і«російськості» борщу, бо правди не зміниш. Борщ - наш", - заявив міністр культури на інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Розгляд заявки триватиме два роки. Протягом цього часу Україна повинна продемонструвати, що борщ дійсно є цінністю для всієї країни (фестивалі борщу, вулиці та пам'ятники борщу).
Відзначимо, що у списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вже є український петриківський декоративний розпис, традиція косівської мальованої кераміки та козацькі пісні Дніпропетровської області.
Нагадаємо, міністерство культури планує внести окремі об'єкти Чорнобильської зони до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім того, в Україні встановили рекорд з приготування борщу за рецептами різних регіонів.