“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Зараз такий закон розробляється в парламенті
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, яку мету переслідує Україна в питанні національних меншин. При цьому, за його словами, жодна держава не зможе вплинути на закон про нацменшини, який розробляється в Верховній раді.
Про це Кулеба заявив в ході телефонної розмови з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим, передає Інформатор з посиланням на прес-службу МЗС України .
"Мета в тому, щоб представники національних меншин могли на 100% зберігати і розвивати свою ідентичність і одночасно на 100% бути громадянами України", - розповів Кулеба про позицію української влади з цього питання.
Він також зазначив, що тема захисту прав національних меншин не повинна бути предметом політизації. Комісар погодився з цією позицією.
Глава МЗС повідомив, що в парламенті розробляється нове законодавство в сфері національних меншин, яке повинно відповідати сучасним світовим стандартам в цій сфері. У той же час, міністр відзначив, що Україна "не дозволить жодній іноземній державі будь-яким чином впливати на його утримання".
Крім того, Кулеба розраховує на те, що комісар ОБСЄ зможе підвищити ефективність реагування організації на серйозні виклики щодо дотримання прав нацменшин на окупованих територіях України.
Відзначимо, напередодні президент Володимир Зеленський запропонував розробити новий закон про нацменшини.На його думку, це зможе захистити права нацменшин.
Згідно з останнім переписом населення, який проводився у 2001 році, в Україні 17,3% від загальної чисельності населення складають росіяни; 0,8% - молдавани та румуни; 0,3% - поляки; 0,2% - євреї. Також широко поширена діаспора угорців на Закарпатті, болгар в Одеській області.