Український письменник Сергій Жадан отримав премію "Свободи від Німеччини"

Читать на русском

Книги Жадана перекладені 16 мовами

Читать на русском
Український письменник Сергій Жадан отримав премію "Свободи від Німеччини"

Книги Жадана перекладені 16 мовами

Український письменник Сергій Жадан отримав премію "Свободи" від фонду Франка Ширрмахера. Церемонія нагородження відбудеться восени у Цюріху. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на його пост.

"Його вшановують за його літературні, поетичні, есеїстичні роботи та мужність у важкі часи", - йдеться у заяві організаторів премії. 

Жадан отримав премію Свободи від фонду Франка Ширрмахера, видавця німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung. Після смерті Ширмахера у 2014 році заснували фонд, названий на його честь. Мета фонду – передати роботу та цінності Ширрмахера. Зокрема щорічно вручається почесна нагорода.

"Премія Свободи цього року вручається вперше, разом із традиційною премією фонду. Спасибі організаторам за цей жест підтримки України - для нас сьогодні увага та підтримка миру справді дуже важливі", - прокоментував Жадан.

Зокрема, грошова складова премії становить 10 000 швейцарських франків. Усі кошти письменник віддасть волонтерам. 

Нагадаємо, Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури. Крім того, на церемонії вручення премії Оскар-2022 оголосили хвилину мовчання на знак підтримки України.

Також Інформатор писав, що у США на аукціоні продали за 100 тисяч доларів портрет пораненої української вчительки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел