Український контрнаступ почнеться вже найближчим часом. В WSJ його назвали "ризикованою операцією"

Читать на русском

Де саме Україна піде в контрнаступ, залишається невідомим

Читать на русском
Українські військові
ЗСУ не будуть ризикуапти винищувачами та ударними гелікоптерами

Де саме Україна піде в контрнаступ, залишається невідомим

Після декількох місяців поставок західної зброї Україна готова піти в наступ вже в найближчі тижні. Ця ризикована військова операція визначить хід подальших битв та потенційних мирних переговорів. Про це пише американське видання The Wall Street Journal.

В матеріалі ЗМІ зазначається, що Україні для успіху знадобиться "поєднання вміння та удачі" щоб знайти та використати слабкі місця ворога. Українські війська більш вмотивовані та, у деяких випадках, краще озброєні, ніж російські. Але рф теж мала час, щоб підготуватися до контрнаступу ЗСУ.

Штурм буде не у стилі НАТО

Українські війська місяцями були на навчаннях у Західній Європі та США, де їх вчили керувати сучасною технікою. Перспективи ЗСУ у наступі залежатимуть від їх здатності координувати різні типи військ, включаючи артилерійські підрозділи, танкові екіпажі та піхоту.

Попри підготовку та надходження техніки Україна не зможе розпочати штурм у стилі НАТО, бо жодна зі сторін не контролює українське небо. А стиль НАТО передбачає масовану повітряну атаку авіацією та ракетами перед атакою, зокрема, так робилося в Іраку.

Джон Нагл, підполковник армії США у відставці зазначив, що на озброєнні України є лише обмежена кількість винищувачів та ударних гелікоптерів, які ЗСУ оберігають. Тому навряд чи ризикуватимуть ними під час фронтальної атаки на російські сили, що вже очікують контрнаступу.

Натомість Україна, ймовірно, спершу здійснить велику атаку - або кілька менших атак - з використанням наземної високоточної зброї великої дальності, включаючи ракети та артилерію, значну частину яких їй надали західні союзники. Американські установки M142 HIMARS або M270, а також великі гаубиці можуть стріляти снарядами із супутниковим керуванням на відстань до 80 км. Ця дальність у поєднанні з розвідувальними даними українських і західних джерел має дозволити Києву поцілити в угруповання російських військ далеко за лінією фронту. За останній рік українські війська завдали значних ударів по російських базах логістичного забезпечення, командних центрах і лініях постачання. Мета таких ударів - ізолювати підрозділи на полі бою, підірвати їхню боєздатність і посіяти безлад у лавах росіян.

Видання пише, що після початкового обстрілу артилерією та ракетами ЗСУ, ймовірно, спробують здійснити масований наступ наземними силами - так само, як це зробили б війська США. Суттєва різниця полягає в тому, що американські сили в такому випадку очолив би авангард сучасних бойових танків, тоді як українські сили матимуть лише невелику їх кількість. За першою хвилею танків, ймовірно, рухатимуться десятки бойових броньованих машин. Деякі з них, наприклад, французькі AMX-10 та американські бойові машини Bradley, нагадують танки завдяки своїм гусеницям чи гарматам. Так, Bradley має величезний кулемет, здатний випускати до 300 пострілів на хвилину та знищувати російські танки Т-72 з відстані понад 1,6 км. Він також має на озброєнні протитанкові ракети TOW, які можуть знищити ціль на відстані понад 3,2 км.

Позаду або поряд з цими бойовими машинами, які мають на оснащенні великі гармати, Україна, ймовірно, розмістить бронетранспортери з піхотою, такі як надані США Strykers. Швидка та мобільна восьмиколісна техніка може перевозити солдатів піхоти для захоплення та утримання території або для відбиття атак російської піхоти. Де саме Україна завдасть удару по російських військах, залишається невідомим.

Що говорять про контрнаступ ЗСУ військові аналітики

Джон Спенсер, голова відділу досліджень війни в міських умовах в нью-йоркському аналітичному центрі Madison Policy Forum, припустив, що українське командування, ймовірно, шукатиме найслабші точки російського захисту та утримуватиме ударні сили, які можна було б розгорнути будь-де. За його словами, саме така стратегія дозволила українцям повернути тисячі квадратних миль на північному сході Харківської області восени минулого року - після того, як ЗСУ кілька місяців повідомляли, що вони розпочнуть атаку в Херсонській.

Філліпс О’Брайен, професор стратегічних досліджень в Сент-Ендрюському університеті (Шотландія), припускає, що Україна захоче розірвати "сухопутний міст" між рф і Кримом, просуваючись від Запоріжжя в напрямку Мелітополя та Азовського моря. Успіх ЗСУ в цьому напрямку розділив би російські війська навпіл і перерізав би лінії постачання тим підрозділам окупантів, які розташовані далі на захід, у напрямку окупованого росією Кримського півострова. Однак Москва, передбачаючи такий напрямок штурму, витратила місяці на будівництво оборонних укріплень у Запорізькій області. На думку деяких аналітиків, це може змусити українців спробувати інший підхід.

Микола Бєлєсков, науковий співробітник українського Національного інституту стратегічних досліджень, вважає, що тривала боротьба за Бахмут виснажила росіян. Це потенційно дало Україні шанс досягти успіху в контрнаступі.

"Зараз може відкритися унікальне вікно можливостей для наступу, оскільки росія ослаблена через її невдалий наступ і перед наступним можливим раундом мобілізації у рф", - заявив Бєлєсков.

Однак, він додав, що наразі обидві сторони зіткнулися з однаковою проблемою після року боїв. Сьогодні важко мобілізувати ресурси для підтримки бойових дій на тому ж рівні

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.