Українським біженцям в Німеччині потрібно перереєструвати машини: що буде, якщо цього не зробити

За новими правилами, авто можна буде продати лише через рік після реєстрації на німецькі номери. Якщо ж машину не перереєструвати, то потрібно буде сплатити штраф

авто, біженці
Українським біженцям треба начепити німецькі номерні знаки на свої автомобілі

Українські біженці в Німеччині будуть зобов'язані зареєструвати свої автомобілі на німецькі номерні знаки. Нове правило стосується тих, чиї машини перебувають у країні понад рік. Нововведення запрацює вже з 1 жовтня 2024 року.

Про це повідомляє "Радіо Свобода". Біженці розповіли про труднощі, з якими вони зіткнулися при реєстрації своєї машини.

Багато українців можуть натрапити на труднощі, оскільки їхні автомобілі можуть не відповідати німецьким стандартам технічного огляду (TÜV). Це може призвести до того, що машину треба буде продати.

"Всі ці зміни – це ще один удар. І так проблем достатньо, а тут ще й автомобіль. Це як втратити останнє, що залишилось від старого життя. Ми розуміємо наміри німецької влади, але все одно це поки важко сприйняти", – говорить харків'янка Нікель Лимак.

Попри вимоги адаптації автомобіля до німецьких стандартів, жінка не поспішає щось змінювати. Вона планує продати свій автомобіль на українському ринку, оскільки автодилери в Німеччині пропонують їй майже на 50% менше від ринкової вартості. Однак, вона каже, що додатковий час для переоформлення авто полегшив би ситуацію.

Процес перереєстрації виявляється складним і дорогим без наявності всіх необхідних документів. Один з біженців, Іван, витратив близько 1,200 євро та три робочі дні на перереєстрацію свого авто, що вже проходило техобслуговування в Німеччині.

Крім того, згідно з новими правилами, автомобіль можна буде продати лише через рік після реєстрації на німецькі номери. Посол України в Німеччині, Олексій Макеєв, пояснив, що українці не зобов'язані знімати автомобіль з реєстрації в Україні, оскільки авто перебуває у митному режимі "тимчасового вивезення" і не підлягає митному оподаткуванню.

Як зареєструвати автомобіль в Німеччині: покрокова інструкція

Берлінська громадська організація LaruHelpsUkraine e.V. підготувала чіткий план для перереєстрації українського автомобіля в Німеччині:

  • Спочатку необхідно пройти технічний огляд (TÜV), щоб підтвердити, що автомобіль відповідає німецьким стандартам безпеки та екології.
  • Далі потрібно заповнити митну декларацію для підтвердження, що автомобіль вивезений з України на тимчасове перебування в Німеччині.
  • Також необхідно оформити страхування автомобіля, яке є обов’язковим для всіх транспортних засобів на території Німеччини.
  • Після виконання всіх попередніх кроків ви можете зареєструвати автомобіль в місцевому відомстві транспорту (Zulassungsstelle).

Згідно з Міністерством транспорту ФРН, керування автомобілем без німецької реєстрації є адміністративним правопорушенням, за яке передбачено штраф у 70 євро (понад три тисячі гривень).

Від біженців у Німеччині страхові компанії вимагають сплатити внески

У Німеччині українці отримувати листи від страхових компаній з вимогою сплатити внески. Це відбувалося через те, що деякі страхові фірми не отримали виплати від служб соціального захисту, відповідальних за перебування біженців на території країни. Експерти радять українцям спочатку самостійно сплатити ці внески, а потім звернутися до державних установ для компенсації витрат.

Зокрема, Німецько-українська благодійна асоціація Ukrainian Future оприлюднила роз’яснення щодо цього процесу. Українці повинні сплатити суму, зазначену у листі від страхової компанії, а потім надіслати копію цього листа до установи, яка відповідає за українців у Німеччині — зазвичай це Sozialamt (Соціаламт) або Jobcenter (Джобцентр). У листі необхідно вказати, що оплата вже здійснена і необхідне відшкодування витрат.

Раніше повідомлялося, як українцям у Німеччині безплатно поїхати з дітьми на курорт. Також Інформатор писав, як у Німеччині отримати тимчасовий захист.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube