Українських в'язнів відправили працювати в шахти в опалювальний сезон - подробиці від міністра юстиції

Держава залучила засуджених до робіт у шахтах для того, щоб посилити енергетичну безпеку. З рішенням згодні не всі українці

В'язні у шахтах
В'язні працюють шахтарями за оплату

Українських в'язнів почали залучати до роботи на шахті. За це їм платять гроші, більша частина яких йде на відшкодування злочинів та податків. За зміну бригада з 10 людей видобуває 25 тонн вугілля. Таким чином намагаються залучити працівників, щоб підсилити енергетичну галузь - робочих рук завжди бракує. 

Про працю в'язнів-шахтарів повідомив Денис Малюська, міністр юстиції України. Він написав про це пост у Facebook в суботу, 28 жовтня. 

"Енергетична безпека - в надійних руках! Наші увʼязнені почали працювати шахтарями", - чи то серйозно, чи то іронічно заявив Малюська. 

Він зауважив, що переваг від цього безліч: заповнюється дефіцит робочої сили, а в'язні отримують навички, які дозволять працевлаштуватись у майбутньому. За його словами, 10 чоловік добувають 25 тон за зміну. 

"Добуте вугілля - гарантія нашої енергетичної безпеки. Ну і звісно - жодних проблем із бронюванням!" - написав міністр. 

Також він зазначив, що міністерство готове до пропозицій інших роботодавців. Але попросив не пропонувати кол-центри.

Українських в'язнів відправили працювати в шахти - подробиці від міністра юстиції 1

У коментарях люди поцікавились, чи платять шахтарям-в'язням за роботу. Малюська відповів, що так. Але, чи є ця зарплатня такою ж за розміром, як і у вільних шахтарів, він не знає. 

"Вони отримують пристойну зарплату, яка дозволяє виплачувати відшкодування завданої злочином шкоди, сплачувати податки та наповнювати бюджетний спецфонд (їм, звісно, на особисті потреби теж залишається частина)", - написав міністр юстиції.

Новину про те, що засуджені працюють у шахтах, користувачі соцмереж сприйняли неоднозначно. Одні вважають, що це добре, бо люди можуть заробляти і водночас приносити користь країні. Інші висловлюють застереження, що це нагадує радянські часи, коли в'язнів змушували працювати у таборах та на будівництвах каналів. І навіть пропонують відправити у шахти службовців із самого міністерства. 

Українських в'язнів відправили працювати в шахти - подробиці від міністра юстиції 2

 Чи будуть блекаути взимку 

У Міністерстві енергетики запевняють, що українська енергосистема повністю готова до осінньо-зимового сезону. Україна готова до таких атак значно краще, аніж торік. Ключові енергооб'єкти активно захищаються силами ППО. Тривалих відключень світла бути не повинно.  

Водночас залишається єдина ключова загроза - російські обстріли інфраструктури. Ворог націлений саме на них. І, змінюючи тактику обстрілів та влаштовуючи масові атаки, може завдати серйозної шкоди. І саме від цього залежить, чи будуть узимку блекаути. Інших ризиків на цей рік немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube