Українські військові повернули втрачені позиції на Сіверському напрямку, окупанти роблять котел під Авдіївкою - карти ISW

Російські війська втратили контроль над ключовими ділянками на лівому березі річки у Вовчанську, але продовжують наступальні дії у Запорізькій області та поблизу Авдіївки

Війна в Україні
Контратаки ЗСУ та наступ ворога

На тлі зменшення розвідувально-диверсійної активності ворога у Сумській області, російські війська продовжують спроби наступу у Донецькій та Луганській областях, прагнучи досягти оточення українських сил. Окупанти продовжують активні бойові дії у Запорізькій області, проте без значних успіхів. Українські сили завдають ударів, зупиняючи просування окупантів та змушуючи їх відступати.

Як зазначають дані, опубліковані у звіті Інституту вивчення війни (ISW), українські військові відновили втрачені позиції на Сіверському напрямку, тоді як російські окупанти, ймовірно, втратили свої позиції на лівому березі річки у Вовчанську. Водночас ворог просунувся в Запорізькій області, на захід від Донецька та, можливо, планує оточити війська ЗСУ під Авдіївкою.

Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив 28 липня, що російська розвідувально-диверсійна активність на кордоні в Сумській області зменшилася, але не припинилася. Російські окупанти більше не утримують позицій на лівому березі річки Вовча в межах Вовчанська. Російські та українські джерела припинили повідомляти про наступальні дії РФ на південному березі річки Вовча у Вовчанську, хоча експерти ISW спостерігали активність російських окупантів у цьому районі 10 липня.

Декілька російських джерел стверджують, що війська РФ більше не утримують позиції на південному березі річки Вовча, а позиції ЗСУ в центрі Вовчанська свідчать про небезпеку для росіян на правому березі річки Вовча, що ускладнює їх підтримку через річку. Російський "воєнкор" повідомив, що війська РФ контролюють лише західну частину Агрегатного заводу в центрі Вовчанська.

Окупанти продовжували наступальні операції в районі Глибокого, Вовчанська, Тихого та Стариці 27 і 28 липня. Російські джерела стверджували, що ЗСУ контратакували в районі Вовчанська та поблизу Глибокого.

Речник Харківського угруповання військ ЗСУ полковник Віталій Саранцев заявив, що російські загарбники зазнають значних втрат і вичерпують свої обмежені резерви. Він зазначив, що противник використовує різну тактику на Харківському напрямку, іноді атакуючи невеликими групами з артилерійською підтримкою, а іноді - великими групами.

Ситуація на Харківщині
Ситуація на Харківщині

Саранцев повідомив, що через українські удари війська РФ на Харківському напрямку переважно перевозять особовий склад і боєприпаси та ведуть артилерійський вогонь з території Росії, а не з північної частини Харківської області.

Ситуація під Харковом
Ситуація під Харковом

У Луганській області російські загарбники продовжували наступ на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна 28 липня, але без підтвердженого просування. Генштаб ЗСУ повідомив, що окупанти без успіху атакували в районі Синьківки, біля Новоосинового, Новосергіївки, Макіївки, Невського, Новосадового, Тернів і Торського.

Міноборони РФ заявило, що російські війська відбили український штурм біля Торського. 28 липня російське інсайдерське джерело повідомило, що ЗСУ завдали ракетного удару ATACMS по російському полігону в окупованій частині Луганської області, внаслідок чого були вбиті та поранені 90 солдатів 228-го мотострілецького полку РФ, які планували розгорнути на передові позиції під Очеретиним. ISW не підтвердили цей удар або заяв інших російських "воєнкорів" про обстріл.

Луганський напрямок
Луганський напрямок

У Донецькій області українські захисники відновили раніше втрачені позиції на Сіверському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 липня, свідчать про відновлення позицій ЗСУ в західній частині Івано-Дар'ївки.

Російські окупанти продовжували наступальні дії в районі Верхньокам'янського, Спірного та Івано-Дар'ївки 27 і 28 липня. Загарбники продовжували наступ у районі Часового Яру 28 липня, але підтверджених змін лінії фронту не було.

Російський "воєнкор" стверджував, що російські підрозділи в східній частині Часового Яру вийшли на околиці Жовтневого мікрорайону та північної частини Нового мікрорайону, хоча ISW не підтвердили дії військ РФ на західній стороні каналу Сіверський Донець - Донбас у Часовому Яру чи його околицях. Російські блогери стверджували, що війська РФ відбили українські контратаки на захід від Кліщіївки та продовжували захоплення висот у цьому районі.

Окупанти продовжували наступальні дії під Часовим Яром, біля Васюківки, Григорівки, Калинівки, Іванівського, Андріївки та Кліщіївки 27 і 28 липня. Війська РФ продовжували наступальні операції під Торецьком 28 липня, але не досягли підтверджених успіхів.

Донецький напрямок, бої під Часовим Яром
Донецький напрямок, бої під Часовим Яром

Російські "воєнкори" стверджували, що путінські війська просувалися в північному Залізному та Північному, але ISW не підтвердили ці твердження. Окупанти продовжували наступальні дії в районах Торецька, Північного, Залізного та Нью-Йорка 27 і 28 липня. Війська РФ досягли успіхів на північний захід від Авдіївки та продовжували наступ у цьому районі 27 і 28 липня.

Командир української бригади, яка діяла в напрямку Авдіївки, 26 липня визнав, що окупанти захопили Прогрес і Вовче. Російські блогери стверджували, що війська РФ на північний захід від Авдіївки просунулися ближче до північно-східного Желанного вздовж залізничної лінії та захопили решту Новоселівки Першої.

Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ просунулися в напрямку Іванівки та до східної околиці Веселого, а деякі блогери стверджували, що путінські війська просунулися у Веселому. Також російські "воєнкори" стверджували, що російські сили просунулися між Новоселівкою Першою та Уманським після відступу ЗСУ з цього району, та просунулися на 550 метрів до Карлівського водосховища поблизу Яснобродівки.

Російські окупанти продовжували наступальні дії в районі Калинового, біля Воздвиженки, Новоолександрівки, Зеленого Поля, Тимофіївки, Сергіївки, Веселого, Желанного, Новоселівки Першої та біля Яснобродівки 27 і 28 липня. Звіт ISW зазначає, що війська РФ, можливо, намагаються досягти обмеженого тактичного оточення українських сил на північний захід від Авдіївки, але малоймовірно, що досягнуть швидких успіхів.

Атаки біля Нью-Йорку і інших міст
Атаки біля Нью-Йорку і інших міст

"Російське просування вздовж автомагістралі Т0511 (Очеретине-Мирноград) і сусідньої залізничної лінії на південь може створити умови для охоплення українських сил, які обороняються від наступальних операцій Росії на схід від лінії Гродівка-Новогродівка-Селидове", - зазначається в звіті.

Експерти пишуть, що військове керівництво Росії, ймовірно, не має наміру оточити Авдіївку. Хоча українські сили визнають просування військ РФ у цьому районі.

Російські війська хочуть створити котел під Авдіївкою
Російські війська хочуть створити котел під Авдіївкою

"Російське військове командування може сподіватися, що одночасний наступ на захід від Карлівського водосховища від Яснобродівки та Карлівки дозволить російським військам оточити українські сили на схід від лінії Гродівка-Новогродівка-Селидове", - вказується у звіті.

Аналітики ISW також додають, що війська РФ не досягають відносно швидких тактичних успіхів у районі Авдіївки, і поточне поступове просування росіян у цьому районі навряд чи призведе до тактичного оточення.

На думку експертів, просування РФ в напрямку Гродівка - Новогродівка - Селидове може призвести до того, що ЗСУ будуть змушені поступово відступати з позицій на східній стороні річки Вовча та Карлівського водосховища.

Геолокаційні кадри, опубліковані 27 липня, свідчать про те, що війська РФ також нещодавно просунулися вздовж вітрозахисних смуг на південний схід від Водяного. 27 і 28 липня окупанти продовжували наступальні операції в районі Красногорівки та Георгіївки, Парасковіївки та Водяного. Бригада ЗСУ, яка діяла на Курахівському напрямку (на захід і південний захід від Донецька), опублікувала кадри того, як її особовий склад нещодавно відбив механізовану атаку російського підсиленого взводу в цьому районі

Російський блогер поскаржився на те, що путінські війська продовжують проводити "бездумні" механізовані штурми на південний захід від Донецька, ймовірно, маючи на увазі механізований штурм Костянтинівки 24 липня російськими посиленими батальйонами. Російський "воєнкор" також стверджував, що війська РФ почали ці штурми без захисту від радіоелектронної боротьби (РЕБ) для захисту від українських безпілотників FPV.

28 липня тривали позиційні бої в районі адмінкордону Донецької та Запорізької областей. Позиційні бої також точилися 27 і 28 липня в напрямку Роздольне.

Бої за територію Донеччини
Бої за територію Донеччини

Російські окупанти нещодавно просунулися в західній частині Запорізькій області. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 липня, показують, що загарбники просунулися на північ від Роботиного та могли захопити все Роботине.

Російський "воєнкор" стверджував, що війська РФ також просунулися поблизу Малої Токмачки, але в ISW не знайшли підтвердження цієї заяви. 28 липня тривали позиційні бої біля Гуляйполя та Малої Токмачки, Вербового та біля Новоандріївки.

27 та 28 липня тривали позиційні бойові дії на Дніпровському напрямку у Херсонській області, в тому числі поблизу Кринок та на островах дельти Дніпра. Російський "воєнкор" стверджував, що підрозділи РФ нібито просунулися приблизно на 1 км на островах поблизу Кринок, проте в ISW не знайшли підтвердження цієї заяви.

Військові операції під Кринками
Військові операції під Кринками

Повідомляється, що удари українських повітряних і морських безпілотників впливають на операції ВМС РФ та морської авіації. Речник ВМС ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив 28 липня, що на двох із п'яти аеродромів, які використовує морська авіація РФ для бойових дій, імовірно над Чорним морем, немає авіації через загрозу ударів українських безпілотників.

Ситуація на півдні України
Ситуація на півдні України

 Ситуація на фронті

Оновлена карта аналітиків DeepState свідчить, що російські окупанти продовжують просуватися на сході України. Зазначається, що в окупантів фіксується рух вперед біля кількох населених пунктів. Йдеться про Водяне, Уманське, Новоселівку Першу, Желанне, Веселе та Красногорівку. Поблизу цих шести населених пунктів окупанти просунулися.

Найгарячіше знов на Покровському та Торецькому напрямках. Також станом на 28 липня вдалося ліквідувати 1180 російських військових.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube