Українські ракети, мільйон дронів та західна допомога: що заявляли топ-політики на форумі “Україна. Рік 2024”

Читать на русском

У форумі бере участь військово-політичне керівництво країни

Читать на русском
Україна. Рік 2024
В Україні проходить форум “Україна. Рік 2024”. Колаж: Інформатор

У форумі бере участь військово-політичне керівництво країни

У неділю, 25 лютого, стартувала конференція “Україна. Рік 2024”, який присвячений другій річниці повномасштабного вторгнення росії на нашу державу. У ній бере участь військово-політичне керівництво країни. Спікери говорять про майбутнє України як у політичному полі, так і у воєнному питанні.

Трансляція форуму відбувається на YouTube-каналі Кабміну. Інформатор зібрав головні заяви спікерів.

Українські ракети, мільйон дронів та західна допомога: головні заяви на конференції “Україна. Рік 2024” 1

Робота Кабміну

На конференції виступив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, в уряді працюють над призначенням нових міністрів замість виконувачів обов’язків. Наразі вільними залишаються посади міністрів культури, спорту та з питань ветеранів.

Українські ракети, мільйон дронів та західна допомога: головні заяви на конференції “Україна. Рік 2024” 2

Окремо він торкнувся питання виробництва. Перш за все, йдеться про військову промисловість. Він, зокрема, наголосив, що виробництво дронів виросло у сто разів. 

Також Шмигаль зазначив, що у Кабміні вже втретє за ці два роки хочуть проіндексувати пенсії та зарплати. Не припиняються виплати ВПО, відновлення житлової, енергетичної та іншої інфраструктури.

Майже 12 млрд доларів допомоги у 2024

Протягом цього року Україна розраховує отримати від США 11,8 млрд доларів фіндопомоги. Про це також заявив Шмигаль.

“Ми глибоко переконані, що США не залишать Україну на самоті з точки зору і фінансової підтримки, і збройної, бо вони об'єднані в один пакет. Тому очікуємо на рішення Конгресу після двотижневої перерви в їх роботі”, – сказав він.

Співпраця з Конгресом США

Під час виступу голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив про співпрацю з американським Конгресом. Водночас деталей не розкрив.

“Найближчим часом, завтра-післязавтра, ви отримаєте новий приклад спікерської співпраці на рівні того, як треба просувати питання України в Конгресі США”, – сказав він.

Зброя не потрапляє в Україну вчасно

Міністр оборони Рустем Умєров зауважив, що є затримки в отриманні військової допомоги, адже половина зброї не потрапляє вчасно в Україну. Це прямо пливає на ситуацію на фронті.

Українські ракети, мільйон дронів та західна допомога: головні заяви на конференції “Україна. Рік 2024” 3

 Оскільки ситуація завжди динамічна, завжди змінюється, то 50% не постачається вчасно. Те, що виділяється, якщо воно не приходить своєчасно, то ми втрачаємо людей і території. Це війна, коли союзники мають забезпечувати своєчасне постачання. Ми працюємо згідно з планом, ми робимо все можливе і неможливе, але без своєчасних поставок - це ускладнює нашу роботу”, – підкреслив міністр.

Нелегальна зброя – чи потрапляла така в ЄС з України?

Від старту військової допомоги з боку західних партнерів у світі почали дедалі частіше говорити про те, що країни Європи могли отримувати нелегальну зброю з України. Втім, здебільшого такі заяви були російськими ІПСО, а подібних випадків жодного разу не фіксували, підкреслив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

“Можу сказати, що жодна одиниця зброї на сьогодні за два роки повномасштабної війни не перетнула кордон України з ЄС. Це колосальна робота наших сил безпеки”, – сказав він.

Оборонно-промисловий комплекс України

Про зростання української “оборонки” аж у шість разів відрапортував міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. Наразі вона представлена п'ятьма сотнями підприємств, з яких 400 це - приватні компанії. За його словами, у 2023 році Україна нарощувала виробництво боєприпасів, а у 2024-му працюватиме на виробництві снарядів. Також українці цьогоріч більше дізнаються про "наземні роботизовані системи". 

Українські ракети, мільйон дронів та західна допомога: головні заяви на конференції “Україна. Рік 2024” 4

Крім того, всі удари по території росії відбуваються безпілотниками українського виробництва. Йдеться, зокрема, й про атаки на російські стратегічні підприємства. Тож БПЛА теж активно виготовляють.

“Минулого року ми побачили в масштабній справі в повітрі дрони, ми побачили їх на морі. Цей рік буде роком, коли ми побачимо їх на землі”, – наголосив Камишін.

Українська ракета з дальністю 700 км

Камишін розповів, що наша країна має далекобійну зброю власного виробництва. Українська ракета вразила ціль за 700 км.

“Найважливіша програма для нашої країни - це ракетна програма. Але про неї я скажу не більше, аніж президент - у нас зʼявилася наша далекобійна зброя, яка вразила ціль на 700 км”, – підкреслив міністр.

Мільйон дронів до кінця рок

Про стрибок у виробництві ударних та розвідувальних дронів розповів і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, до кінця 2024 року в Україні буде обіцяний мільйон безпілотників. Над цим працюють 200 компаній і понад 300 тисяч інженерів. Наразі ж розробники успішно випробовують український аналог російського Ланцета, який вже скоро поїде на фронт. Крім того, 90% БПЛА, які використовують наші захисники, – українського виробництва.

Українські ракети, мільйон дронів та західна допомога: головні заяви на конференції “Україна. Рік 2024” 5

“Якщо називати точне число, то дронам від початку війни вдалось знищити або вразити 16 404 одиниць ворожої техніки”, – додав Федоров.

Сила українських БПЛА

Про наші дрони звітував і заступник головнокомандувача ЗСУ Вадим Сухаревський. Він зазначив, що новостворені Сили безпілотних систем стануть “потужним кулаком” на полі бою, який визначатиме ситуацію.

“Це буде потужний кулак, який буде вирішувати реальні завдання на полі бою, який буде надійним плечем підтримки для наших бойових бригад, це буде той елемент, який дасть можливість асиметрично відповідати на дії противника і завдавати йому максимальних втрат”, – зауважив полковник. 

План на 2024 рік

Рустем Умєров наголосив, що Україна вже має план на 2024 рік. Втім, він не є публічним, тому деталі не розкривають, але міністр зазначив, що він “потужний” і принесе результати.

Українські ракети, мільйон дронів та західна допомога: головні заяви на конференції “Україна. Рік 2024” 6

“Всі кажуть, що краще за наші дії говорять наші результати. Ми робимо все можливе і неможливе, щоб зробити прорив. План 2024 вже є. Ми публічно про нього не кажемо. Він потужний, він сильний, він дає не тільки надію, але й дасть результат у 2024 році”, – розповів міністр.

Повернення цивільних полонених

Під час виступу омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що необхідно створити міжнародну коаліцію для повернення цивільних заручників з росії. За неофіційними даними, таких вже 28 тисяч. Зокрема, до коаліції готовий приєднатися Катар.

“Приблизно 28 тисяч громадян України перебувають в російських застінках. Журналісти, представники місцевого самоврядування, церков, міжнародні представники. Три офіційні представники ОБСЄ. Міняти цивільних на цивільних ми не можемо, це заборонено міжнародним правом. Ми шукаємо нові підходи. Ми шукаємо країни, які можуть приєднатися до процесу повернення цивільних заручників”, – зазначив він.

 

Саміт миру за участю росії?

Росію можуть запросити на глобальний саміт миру. Таке припущення висунув керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Але її участь можлива буде лише на другому заході, коли буде представлений кінцевий план щодо миру в Україні. Також на саміт запросять понад 160 світових лідерів, а пройде він у Швейцарії.

“На другому саміті, коли цей план буде створено, разом, без посередників, відкрито, за участі всіх цих країн, які продуть з нами цей шлях, може бути така ситуація, що ми запросимо представників рф, де їм буде представлений цей план. На той випадок, якщо той, хто на той час буде представляти країну-агресора, захоче припинити війну та повернутися до справедливого миру”, – сказав він.

Операції на території росії

У конференції взяв участь і керівник ГУР Кирило Буданов. Він наголосив, що в росії необхідно змінювати режим, над чим і працює українська розвідка, зокрема, коли здійснює операції на території держави-терориста.

“Чим більше рф буде вести війну, тим більше всіляких подій буде відбуватися на її території. Які дії ми будемо робити? Це продовження тих операцій, які відбуваються зараз, та нарощувати їх темпи. Поки війна триває у нас, поти будуть проблеми в рф”, – зазначив головний розвідник.

Західні технології в рф

Наразі Україна зосереджена, зокрема, на забороні постачання західних технологій в росію. Саме без імпортних деталей держава-терорист не зможе виготовляти зброю.

“Десятки років рф отримувала багато мікроелектроніки з західного світу. Ми концентруємось на тому, щоб рф не могла виробляти свою зброю. Росія без західних технологій практично не зможе виробляти власну зброю. Ця зброя буде менш якісною та в меншій кількості”, – сказав радник керівника Офісу президента з санкційної політики Владислав Власюк.

Відкриття авіапростору

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков розповів, що Україна обговорює та працює над тим, щоб відкрити авіаційний простір. Наразі тривають консультації з американськими та європейськими регуляторами з безпеки щодо цього питання.

Відповідь Польщі

За словами прем'єра Шмигаля, Україна вже готова до відповіді на дії польських страйкарів. Наша країна готова зафіксувати рівень експорту яєць, м'яса курки і цукру у Польщу на рівні 2022-2023 років.

"Ми також озвучили компроміси, з 16 вересня ми запровадили механізм верифікації на 4 групи зернових. І ми також готові іти в частині запровадження рівня експорту для яєць, м'яса курки і цукру на рівні 2022-2023 років. Це достатньо великі об'єми, ми готові їх зафіксувати і рухатись в цих межах", - сказав він.

Водночас Кубраков зауважив, що постійні дії польських фермерів, які також знищують українську агропродукцію, схожі на сплановані диверсії. Всю сільськогосподарську продукцію перевозять наразі в опломбованих вагонах, а прямує вона транзитом до інших країн.

"Сюрпризи" у Криму

Глава СБУ Василь Малюк пообіцяв, що по території тимчасово окупованого Криму продовжаться атаки. Ба більше, за його словами, буде повністю уражено Кримський міст.

"Багато буде сюрпризів в морі, повітрі, щодо Криму, щодо інших тимчасово окупованих територій", - сказав він.

Друга річниця повномасштабного вторгнення

Вчора, у суботу, 24 лютого, Україна зустрічала другу річницю повномасштабного вторгнення російської федерації. Цей день поєднує в собі як сум, печаль та скорботу за сотнями тисяч невинно загиблих українців, так і гордість за те, що держава вистояла, а ЗСУ продовжують оборону. 

До Києва 24 лютого приїздили світові лідери, щоб висловити підтримку та говорити про допомогу нашій державі. Ті, хто не змогли влаштувати візит, записали відеозвернення до українців, в якому висловили своє захоплення спротивом народу та пообіцяли підтримувати і надалі.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.