Ця війна стала трагедією для українського народу, але й продемонструвала його стійкість, єдність і волю до перемоги
24 лютого 2022 року назавжди врізалося в пам'ять кожного українця. Мільйони людей по всій Україні прокинулися від звуків вибухів і сирен, усвідомлюючи, що їхній мирний сон безповоротно зруйновано. Цього дня росія почала повномасштабне вторгнення в нашу країну, назавжди розділивши життя на "до" і "після".
Журналісти каналу "Україна на часі" та Інформатор згадали про головні перемоги України за два роки повномасштабної війни та про поразки аби ніхто з нас ніколи не забув якою ціною виборюється наша Свобода.
Вдершись в Україну російські військові намагалися реалізувати стратегію бліцкригу, гадаючи, що їх будуть зустрічати з квітами та обіймами. Звісно все пішло не за планом окупантів, і коли вони намагалися протиснутися з напрямків в десяти областях, з кожним місяцем зона присутності зменшувалась, плани ворога не витримали зіткнення з реальністю опором українського народу та спротивом ЗСУ.
В перші дні повномасштабного вторгнення росіяни зайшли у Київську область. Наступ російських сил на столицю відбувався з північно-західного напрямку з боку Чорнобильської зони та білорусі. Бої з російськими диверсійно-розвідувальними групами точилися на обох берегах Дніпра. Станом на 1 квітня 2022 року бої тривали лише за передмістя. В самій столиці боролися лише з ДРГ. Українські сили чинили потужний опір російським військам. Ворожа армія була вимушена відступити. Від 1 квітня вже тривала зачистка населених пунктів від залишків російських угруповань.
Наступними великими успіхами збройних сил України варто вважати слобожанський і Херсонський контрнаступи. 6 вересня 2022 року розпочався контрнаступ Сил оборони України, що призвів до практично повного звільнення Харківщини від російських окупантів. До 28 вересня було знищено та захоплено десятки одиниць російської техніки вартістью приблизно у 700 млн доларів.
Складалися сприятливі передумови для контрнаступу, який окупанти очікували передусім на південному напрямку, тому перекинули туди свої резерви. Тим більше, що Генштаб ЗСУ неодноразово повідомляв про намір звільнити Херсон, який лишався єдиним обласним центром, підконтрольним росіянам. Контрнаступ на півдні тривав значно довше: 11 листопада внаслідок операції зпід російської окупації вдалося визволити правобережну Херсонщину включно з Херсоном.
Також в сюжеті згадано про знищення ракетного крейсера Москва - флагмана російського чорноморського флоту у квітні 22го, вигнання росіян з острова Зміїний у червні, та знищення системи логістики російських окупаційних військ на півдні та на сході України у червні та серпні, повернення в Україну полонених з Маріуполя.
Крім того йдеться про удар по штабу Чорноморського флоту рф в Севастополі, що відбувся 22 вересня 2023 року. Загалом перед початком Великої війни Чорноморський флот рф налічував 74 бойові кораблі. Втім, за даними Генштабу ЗСУ, українські військові вивели з ладу 25 російських кораблів та один підводний човен. У Військово-морських силах уточнюють, що знищено 13 російських кораблів, підбито та пошкоджено - 22.
Однак радість від перемог була затьмарена атаками по енергетичній інфраструктурі України, які росіяни розпочали восени 2022 року. В Українських містах і селах діяли віялові відключення світла. Водночас брак наступальної зброї, танків, літаків і боєприпасів примусив українські війська відкласти свій контрнаступ.
Також в 2023 році Україна все ж втратила місто Бахтут. Бої за нього тривали із літа 2022 року. На штурмах міста російська армія зосередилась після відводу Сил оборони від Соледара наприкінці січня 2023 року. А на початку 2024 року українські війська вийшли з Авдіївки. Обидві битви – за Бахмут та Авдіївку – увійдуть в історію як найбільш кровопролитні. Однак на цей момент, за оцінками начальника ГУР Міноборони України Кирила Буданова, росія не має сил для повного захоплення Донеччини та Луганщини – досягнення своєї головної мети.
Зараз Україна перебуває в оборонній позиції через брак фінансування військової допомоги з боку США. Конгрес не може проголосувати за новий пакет допомоги, що призводить до затримок поставок зброї та техніки. Незважаючи на це, 85% українців вірять у перемогу, 40% з них вважають, що вона настане через один-два роки.
24 лютого 2022 року росія здійснила повномасштабну військову агресію проти України. Війна триває вже третій рік поспіль. В річницю вторгнення Україну вирішили підтримати міжнародні партнери. Зокрема, Британія виділила 245 мільйонів фунтів стерлінгів на виробництво снарядів для ЗСУ та запровадила нові санкції проти росії. Свою заяву про допомогу зробив і Євросоюз. До Києва також прибули представники країн-партнерів. Прем'єр-міністри Італії, Канади та Бельгії вже в столиці. З ними також і голова Єврокомісії.
До цієї дати ряд світових лідерів записали відеозвернення до українців. Серед спікерів - канцлер ФРН Олаф Шольц, канадський прем'єр Джастін Трюдо, голова уряду Іспанії Педро Санчес, голова Європейської ради Шарль Мішель та інші. Політики бажають Україні мужності та сили, а також обіцяють підтримку.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.