Комітет ДПС в Україні провів перевірки підприємців, які займаються продажем техніки, зокрема, Apple, до бізнесу будуть застосовані штрафні санкції
У жовтні Комітет ДПС в Україні провів 432 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері продажу техніки, у тому числі техніки Apple. В підсумку порушникам нарахували штрафні санкції на понад 114 млн гривень. Про повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев 7 листопада.
“Під час фактичних перевірок встановлено понад 190 випадків використання праці без належного оформлення трудових відносин. Заходи тривають щодо 5-ти найбільших мереж продажів контрабандної електроніки. До перевірок та хронометражу на більш ніж 200 магазинах залучено понад 550 працівників органів ДПС (лише тільки у м. Києві залучено понад 260 працівників). Заходи будуть тривати до повного припинення порушення закону з боку торгівців. Матеріали щодо правопорушень передаються в БЕБ”, - написав Данило Гетманцев.
Рітейл-мережі, які продають товари без фіскальних чеків, мають привабливу цінову політику, бо обходять сплату податків. А ще — такі рітейл-мережі несуть обмежену відповідальність за товар або не несуть взагалі. Захистити права споживача, який придбав товар у такій мережі, складно. Юрист Артур Мартиросян наголошує: фіскальний чек — це єдиний документ, що пов'язує покупця із продавцем.
Невідповідність товару опису, приховані несправності, гарантій термін тривалістю 1 місяць (на противагу 12 місяцям в офіційного дистриб'ютора) — всі ці ризики несе покупець, обираючи «сірий» товар. Допис у Threads показав, що історій, схожих на мої, багато: користувачі так само купували техніку у пристойних, на перший погляд, магазинах і отримували неприємні несподіванки. Увагу до проблеми «сірих яблук» на ринку України привернув CEO Comfy Ігор Хижняк.
У дописі чоловік поділився досвідом покупок iPhone у трьох популярних рітейл-мережах. У жодній із них не надали фіскального чеку. Зате в одній із мереж погодилися прийняти оплату криптовалютою. Нагадаємо, криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні, її оподаткування також не визначено за законом. Крім несплати ПДВ (на це вказує відсутність фіскального чеку), такі рітейл-мережі уникають митних платежів, податку на прибуток, ЄСВ тощо.
Знайти сертифікованого реселлера у вашому місті можна на офіційному сайті Apple. Зокрема, офіційна продукція Apple представлена в монобрендових магазинах iSpace, а також у низці торгівельних мереж: Comfy, Allo, Rozetka, Цитрус, Фокстрот, КТС, Vodafone, ITbox, Brain, Moyo, Eldorado, Київстар, Епіцентр. Контрабандні iPhone від легальних відрізняє ряд ознак:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.