Українські діти, постраждалі від російських обстрілів, мають право безкоштовно лікуватися в Європі - як отримати допомогу

Куди звертатися для безкоштовного лікування дітей в ЄС

Діти, ЄС
Українські діти, які отримали поранення, можуть лікуватися в Європі безкоштовно

Внаслідок російської агресії понад 1 088 дітей отримали поранення. Нерідко ці поранення можуть призводити до негативних наслідків. Для того, щоб діти отримали безкоштовну високоспеціалізовану допомогу, була розроблена Програма медичної евакуації. Таким чином, українські діти мають право лікуватися безкоштовно від поранень на території Європи.

Про це розповів Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. За його словами, це спільна програма Міністерства охорони здоров'я України та Європейської комісії за підтримки низки міжнародних партнерів. Завдяки цьому проєкту українські діти з тяжкими пораненнями можуть безкоштовно лікуватися в лікарнях країн Європейського Союзу. Це також стосується проходження реабілітації. 

Як скористатися Програмою медичної евакуації:

  • Подати заявку на включення дитини до Програми медичної евакуації;
  • Представник МОЗ повідомить про результати розгляду заявки;
  • У МОЗ нададуть інформацію про маршрут медичної евакуації.

Подати заявку на включення дитини до цієї програми можна особисто з відповідним проханням до сімейного лікаря (або ж від медика лікарні, де спостерігається дитина). Також можна зробити це онлайн: для цього треба заповнити заявку на порталі Міністерства охорони здоров'я в розділі "Опитування". Згодом ці дані передадуть в роботу медичному закладу.  

Про результати розгляду заявки повідомить представник МОЗ. Він також поінформує про маршрут медичної евакуації. Важливо, що заявку можуть подавати як батьки, так і інші родичі дитини (навіть знайомі постраждалого). 

"Важливо, щоб рідні дитини ставилися з розумінням до термінів очікування відповіді щодо організації лікування за кордоном. Адже процедура медичної евакуації має кілька етапів: від розгляду заявки та верифікації даних МОЗ, надсилання відповідного запиту до системи екстреного реагування Європейської комісії, пошуку пропозицій від лікарень з країн-членів ЄС щодо готовності прийняти пацієнта до вирішення питання повернення дитини додому після закінчення лікування", - зазначив омбудсмен.

Допомога українським дітям

Чергову групу українських дітей відправили на літній відпочинок до Італії. Це стало можливим завдяки проєкту "Карітас. Італія" та "Карітас Україна". Зазначається, що це програма "солідарних канікул". З початку 2022 року таким чином їздили відпочивати вже понад 200 українських дітей. 

"Ці діти, безумовно, мріють про мир, про повернення до мирного життя, про можливість відвідувати школу, про те, щоб знову обійняти своїх друзів, а багато хто з них – і своїх батьків, які зараз на війні. Багато з цих дітей походять з дитячих будинків, і в них також жевріє надія на те, що вони нарешті зможуть мріяти про сім'ю. Цей досвід є продовженням інших, здійснених у минулому в ситуаціях надзвичайних труднощів, як от після Чорнобильської катастрофи. Наступного року ми хотіли б просувати проєкт, який би гарантував захист і безпеку для українських дітей", - розповіли в благодійній організації.

Також нещодавно стало відомо, що в застосунку "Дія" планують додати нові важливі послуги. Зокрема, можливість подати заявку на отримання допомоги для дітей, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, одиноким матерям, дітям з інвалідністю тощо. Зараз функції проходять тестування.  

Нагадаємо, в Україні з початку нового навчального року в школах почнуть викладати правила мінної безпеки

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube