Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Припинення громадянства Литви для білорусів та росіян пояснюють інтересами національної безпеки
У вівторок, 21 березня, Литва призупинила прийом заяв на набуття громадянства республіки від громадян росії та білорусі. Також планується зупинити на деякий час прийом заяв від росіян та білорусів на тимчасове проживання у республіці.
Відповідне рішення у зв’язку з війною в Україні ухвалив Сейм Литви, пояснивши це “інтересами національної безпеки”. Окрім припинення видачі громадянства Литва призупинить прийом заяв громадян росії та білорусі на тимчасове проживання у країні, а також видачу національних віз у візових службах країни за кордоном. Виняток буде зроблено для випадків, коли документи подаються за посередництва МЗС республіки. Резолюцію схвалили 113, проти не проголосував жоден, утрималися 9 депутатів Сейму.
Крім того, для росіян та білорусів запроваджується тимчасова заборона на купівлю нерухомості на території Литви, за винятком випадків, коли громадяни мають дозвіл на проживання в країні.
“Переважна більшість громадян росії підтримують військові агресивні дії своєї країни, вони не вживають заходів для припинення агресії режиму своєї країни, тому відповідальність лежить і на громадянах цих країн. Щоб змінити їхню поведінку, доцільно встановити обмежувальні заходи, пов’язані з можливістю для громадян росії та Білорусі відвідувати Литву та в’їжджати на територію Європейського Союзу”, – сказала Йовіта Нелюпшєне, заступниця міністра закордонних справ.
Загальна вартість військової допомоги, яку надає Литва для України скоро досягне 450 мільйонів євро, але литовці підтримують нас й у інший спосіб. Наприклад, 15 грудня 2022 року, Сейм Литви прийняв Закон про контроль над зброєю та боєприпасами, яким заборонили росіянам і білорусам, які проживають у Литві, володіти та купувати зброю. “За” проголосували 106 народних депутатів, проти не висловився жоден, 10 депутатів утрималися. Голова Комітету національної безпеки та оборони Лаурінас Кашчюнас зазначив, що ініціатива спрямована підвищення безпеки країни, а також має зашкодити росіянам формувати диверсійні групи.
14 березня 2023 року, Сейм Литви одноголосно схвалив резолюцію щодо визнання російської групи “Вагнер” терористичною організацією. Документ підтримали 117 депутатів. У резолюції зазначено, що вагнерівці здійснюють систематичні, тяжкі злочини агресії – вбивають та катують мирних мешканців України, бомбардують житлові будинки та інші цивільні об'єкти – що прирівнюється до тероризму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.