Допитано понад 70 осіб, 20 з них - безпосередні свідки
Національна поліція в рамках розслідування здійснила ряд слідчих дій та отримала докази непричетності нацгвардійця Віталія Марківа до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та росіянина Андрія Миронова у 2014 році.
Про це на брифінгу заявив на глава МВС Арсен Аваков, передає Інформатор .
«Ми хочемо надати сигнал щодо нашої повної готовності до співпраці з італійським правосуддям та показати важливість матеріалів слідства для встановлення істини у цій справі», - сказав Арсен Аваков.
Нові свідки у справі
Заступник глави Нацполіціі і начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе зазначив, всього українські слідчі провели 11 експертиз, 7 слідчих експериментів та допитали 70 свідків, щоб реконструювати хронологію подій під час артилерійського обстрілу, і встановити обставини смерті журналіста Рокелле та його перекладача - росіянина Андрія Миронова.
Цуцкірідзе розповів, що у солдатів НГУ була виключно стрілецька зброя, а відстань між позицією на якій знаходився Марків і місцем загибелі журналіста становить 1,7 км.
Він зазначив, що згідно з експертизою, фотокореспондент загинув від поранення осколком міни, а не від кулі.
«З позиції солдата Марківа місце загибелі Роккеллі та Миронова було поза візуальним спостереженням, перш за все через велику відстань, наявність на залізничному переїзді вагонів поїзду та густого покриву дерев», - каже начальник Головного слідчого управління.
«В ході розслідування не виключається версія умисного заманювання бойовиками незаконних збройних формувань італійського журналіста Роккеллі, росіянина Миронова і французького журналіста Рогулона, який отримав поранення, з подальшою провокацією військовослужбовців України на перехресний вогонь. Під час допиту встановленого свідка, місцевого мешканця, з'ясувалося, що стріляти почали з території заводу «Зевс Кераміка», де в той час перебували бойовики НЗФ», - пояснив Цуцкірідзе.
Також він зазначив, що окремо допитали свідка Глушкова, який підвозив пораненого Рогулона від заводу «Зевс Кераміка» до Слов'янська.
«Свідок розповів, що в той час, коли він з Рогулоном від'їхав від заводу, по автомобілю відкрили стрілянину з автоматів «На авті свідка експертиза виявила пошкодження від пострілів з автомату (калібр 5,45 мм), а також встановила, що по автомобілю свідка стріляли з недалекої відстані зі стрілецької зброї і саме бойовики, які займали територію заводу», - підкреслив Цуцкірідзе.
Заступник голови Нацполіціі зазначив, що італійська сторона не надала українським слідчим відповіді на запит щодо проведення допиту Стелли Хорошевої, яка в 2014 році була прес-офіцером так званого «народного мера» Слов'янська Пономарьова, зараз вона проживає в Італії.
«В одязі трупа Миронова виявили записку про фото зі Стрільців (псевдонім громадянина РФ Гиркина, відставного офіцера ЗС і ФСБ Росії), який керував НЗФ під час захоплення міста Слов'янська, підписану Хорошевою», - додав Цуцкірідзе.
За що засудили нагвардійця
30 червня 2017 року в Італії затримали старшого сержанта, командира відділення батальйону ім. Кульчицького (в / ч 3066) НГУ Віталія Марківа за підозрою в причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокелле в м Слов'янськ в травні 2014 року.
Суд італійського міста Павія визнав Марківа винним та засудив його до 24 років в'язниці.
Позиція української сторони
Українські правоохоронці скаржаться, що їхні італійські колеги жодного разу не приїхали до України, незважаючи на те, що їх неодноразово запрошували.
Глава МВС Арсен Аваков закликав уряд Італії не політизувати цю справу, а апеляційний суд прийняти до уваги надані Україною докази та об'єктивно встановити справедливість.
Нагадаємо, судові слухання в Італії над Віталієм Марківим тривають вже три роки. Апеляційний процес розпочнеться 29 вересня. Наступне засідання призначене на 1 жовтня.