"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Цього року ягодам було недостатньо тепла і сонця
Підстав для зниження цін на полуницю найближчим часом не спостерігається. На це впливають затримка сезону плодоношення та суттєве подорожчання собівартості вирощування. Про це повідомляють експерти. Скільки зараз коштує полуниця на ринках України та коли ціни знизяться – в огляді Інформатора.
Сьогодні на прилавках почала з'являтися вже українська полуниця. До цього продавалася переважно турецька. Середня ціна на ринках України – 160 гривень за кілограм.
Так, на центральному ринку Івано-Франківська вартість полуниці коливається у межах 125 – 180 грн. Продають ягоди з Івано-Франківської та Закарпатської області. Полуниця домашня коштує дешевше – 125 – 130 грн за кг.
На ринках Києва мінімальна ціна на полуницю 150 гривень, максимальна – 200.
На львівському ринку Шувар ціна на полуницю стабільна. На 16 квітня мінімальна вартість 150 гривень за кілограм вітчизняної, 130 – імпортної. Максимальна ціна – 165 і 160 гривень відповідно.
В Дніпрі середня ціна на полуницю на ринках 160 гривень за кілограм, в супермаркетах – до 200.
"Очікувати, що вона найближчим часом впаде, не варто. Її буде мало, тому що немає більшої частини півдня країни", – прогнозує президент Української Плодоовочевої Асоціації Тарас Баштанник.
За словами експерта, середня ціна на полуницю наступного літа буде на рівні 90-110 гривень за кілограм. І для цього є об’єктивні причини.
Перш за все на місяць була затримка сезону розвитку. По-друге, значно подорожчало вирощування. Втім, сезон лише починається. Поки що на прилавках можна побачити ягоду з Одеської області та із Закарпаття. Втім, аграрії стверджують, що проблем з малиною, лохиною, смородиною та іншими ягодами не має бути. Наприклад, лохини в Україні взагалі вирощують більше, ніж можуть з'їсти.
Щодо врожаю черешні, то експерти кажуть, що якщо вродить, то тільки пізня.
У 2023 році процес запилення більшості кісточкових фруктів припав на дощовий та вітряний період. Саме на початку травня, коли тривало чи закінчувалося цвітіння, почалося формування плодів, була холодна та дощова погода.
"Усе буде ясно через тиждень-півтора. Якщо погода буде теплою та сухою, тоді можна буде розраховувати на врожай черешні та вишні. Якщо буде дефіцит українських фруктів, їх привезуть з-за кордону. Щоправда, з урахуванням логістики ціни кусатимуться. Але буде все", – переконаний Тарас Баштанник.
Раніше ми писали, що українську полуницю частково пошкодили заморозки, які спостерігалися в деяких регіонах наприкінці квітня та початку травня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.