Українець придбав за 2000 євро підробні документи волонтера і хотів виїхати з країни через КПП "Тиса": чим все закінчилося

Читать на русском

На Закарпатті за пакет документів-підробок громадянин спробував дати робітникам ДПСУ хабаря, але марно

Читать на русском
Ситуація з підробкою документів і хабарем на кордоні
Чоловік їхав рейсовим автобусом до Угорщини через пункт пропуску "Тиса"

На Закарпатті за пакет документів-підробок громадянин спробував дати робітникам ДПСУ хабаря, але марно

На Закарпатті прикордонники Чопського загону виявили 26-річного мешканця Тернопільщини під час його спроби виїхати за межі України з підробленими документами. Чоловік подорожував рейсовим автобусом до Угорщини через пункт пропуску "Тиса". Під час контролю він представив паспорт та пакет документів, які, за його словами, засвідчували його як волонтера за гуманітарною допомогою для Збройних сил України.

Як повідомляє пресцентр ДПСУ, прикордонники під час перевірки встановили, що документи є підробленими. Після виявлення обману чоловік визнав, що придбав липові документи через Інтернет за 2000 євро і спробував "вирішити" ситуацію з прикордонниками вже на місці, запропонувавши їм 1600 євро в якості хабара.

Однак інспектор категорично відмовився від такої "угоди", тож на місце були викликані працівники Нацполіції. Зараз хабарник повинен відповісти за два кримінальні правопорушення: за статтею 369 ККУ "Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі" та за статтею 358 ККУ "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів". Після отримання рішення про відмову у пропуску, громадянин разом із слідчо-оперативною групою вирушив до відділку поліції для пояснень.

Нещодавні події на кордоні

Український військовий Олег Симороз розповів, як прикордонники не хотіли випускати його з України. Ветеран війни з ампутованими ногами був знятий з обліку і хотів виїхати до Польщі через КПП Рава-Руська. Однак, за словами колишнього військового, у нього вимагали довідку від лікарів і більше години перевіряли документи.

Врешті-решт історія завершилася благополучно. Військовому дозволи перетнути кордон, але співробітники ДПСУ згодом запевнили, що конфлікту між військовим та інспектором не було, останній діяв в рамках службових розпоряджень. За словами представника Держприкордонслужби Андрія Демченка, інспектор попросив висновок ВЛК, в якому була б написана непридатність та зняття з військового обліку . На це Симороз нібито показав на свої ноги - там у нього протези. Однак, як каже Демченко, прикордонник не міг бачити протезів, оскільки військовий перебував у автівці. Пізніше інспектор звернув на це увагу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.