Українцям пояснили, чому вони обирають бензин, але не мають права визначатися з газом та електроенергією

Читать на русском

Андрій Коболєв заявив, що ринок автопалива функціонує стабільно та незалежно

Читать на русском
Андрій Коболєв
Коболєв розповів про ринки палива, газу та електрики. Фото: facebook.com/andriy.kobolyev

Андрій Коболєв заявив, що ринок автопалива функціонує стабільно та незалежно

Екс-голова “Нафтогазу України” Андрій Коболєв заявив, що ринок газу та електроенергії в нашій країні вимагає від бюджету виділення великих коштів. За його словами, “треба лікувати проблему, якої можна було б запобігти”.

Про це він заявив під час заходу “Великий день з NV. Діалоги про відновлення України”. Крім того, запропонував порівняти ринки нафтопродуктів, газу та електроенергії.

За його словами, держава зреагувала спробами посиленням контролю чи втручання на всіх трьох ринках, що дозволило “заспокоїти нерви”. Пізніше на ринку нафтопродуктів дозволили везти паливу звідусіль, адже баланс попиту та пропозиції згодом відрегулює ринок. Саме через це немає проблем в Україні ані з бензином, ані з дизелем, але схожого не відбулося на ринку газу та електрики.

“Навпаки відбулось посилення впливу держави і закручування певних клапанів. Вони стосуються як перетоків із зовнішніх ринків, так і регулювання цінових параметрів”, – зазначив Коболєв.

Він заявив, що ринок автопалива працює незалежно та стабільно. Втім, на інших двох ринках необхідно вже вирішувати проблеми, яких можна було уникнути таким же чином.

“Як на мене, це дуже дивна помилка, бо якщо українці довели свою здатність реагувати правильно на ринку бензинів, то чому ми так само не дамо можливість споживачу так само діяти на ринку газу та електроенергії”, – підсумував екс-голова “Нафтогазу”.

Коли Україна зможе перейти на власний бензин

Протягом останніх років наша країна видобувала нафту на рівні 1,7 млн тонн. Перехід на власний бензин – це довгострокова перспектива,  яка включає проєкти з видобутку нафти onshore — на Сході та Заході, та offshore — в Азовському та Чорному морях. Наразі планується подвоїти обсяг видобутку нафти до 3 млн тонн у 2027 році.

Водночас коефіцієнт заміщення запасів в Укрнафти становить лише 30%. Однак він має перевищувати 100%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.