Українців просять допомогти збивати ворожі ракети та дрони: як це зробити

Для цього варто завантажити додаток "єППО" і авторизуватись

Українців просять допомогти збивати ворожі ракети та дрони: як це зробити

В Україні створили застосунок "єППО". Він призначений для інформування про ворожі цілі в нашому небі. Всю важливу інформацію передадуть фахівцям ППО, що допоможе знешкодити загрозу.

Про це повідомили в управлінні стратегічних комунікацій Апарату головнокомандувача Збройних сил України. Застосунок уже пройшов верифікацію Google та доступний у Play Market, а незабаром з’явиться в App Store.

"Android-версія додатка "єППО", яку розробила конструкторська група "Технарі", пройшла верифікацію Google. Додаток "єППО" вже доступний на Play Маркет. Тепер кожний громадянин України може долучитись до противоракетної та протиповітряної оборони нашого неба", - йдеться в повідомленні.

Як це працює

  • Ви побачили повітряну ціль, наприклад крилату ракету чи дрон-камікадзе "Shahed-136".
  • Треба відкрити "єППО" на смартфоні, вибрати тип повітряної цілі, направити смартфон у напрямку руху цілі та натиснути велику червону кнопку. Все. Фахівці ППО побачать відмітку на мапі, вона доповнить радіолокаційну інформацію і її зіб'ють.

Чому це необхідно

Через кривину земної кулі всі локатори бачать низьковисотні повітряні цілі з короткої відстані. Тому крилаті ракети та безпілотники окупантів ховаються від ППО на малих висотах. Але побачити ракету чи дрон-вбивцю люди можуть, коли їх ще не бачать радари.

Що робитимуть за допомогою "єППО"

Кожен може прийняти участь в побудуванні першої у світі мережевої системи ППО, в якій будуть масово залучені громадяни України. Поставте додаток "єППО" на свій смартфон, за кілька секунд пройдіть авторизацію за допомогою "Дії", натисніть "Тест" щоб переконатись, що все ок і будьте готові сповістити зенитників про побачену загрозу.

Навіщо потрібна авторизація в "Дії"

Щоб вороги не заважали зенітникам хибними цілями. Чи відома ця система військовим, чи потрібна вона їм? Так, "єППО" зроблено з консультаціями фахівців ППО. З самого початку розробка узгоджена з командуванням Оперативного командування "Південь" та старшими офіцерами Повітряних Сил ПвК "Південь".

Коли буде версія для ІOS

Перший тест "єППО" для айфонів вже був. Тест успішний. Версія додатка скоро буде доступна всім.

Як виглядає застосунок
Як виглядає застосунок

Ракетна атака по Україні

10 та 11 жовтня Україна зазнала однієї з наймасштабніших масованих атак з боку рф. Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко зазначив, що чимала частина ракет та дронів влучила в енергосистеми різних міст. Під прицілом енергообʼєкти від Львова до Запоріжжя, Київщини, Хмельниччини, Дніпра і Вінниці, Франківщини, Сумщини, Харківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, загалом весь Південь. За його словами, це може вплинути на стабільність енергозабезпечення, тому потрібно бути готовими до наслідків таких обстрілів аж до віялових відключень. Наприклад, лише в Київській області ППО збила шість ракет, але є потрапляння в ТЕЦ. Президент України Володимир Зеленський вважає, що росіяни хочуть знищити енергосистему України.

Нагадаємо, на окупованих територіях Луганщини не вистачає медпрацівників. Крім того, загарбники звели дві понтонні переправи на Херсонщині.

Також Інформатор писав, як Запоріжжя і область захищатимуть від іранських дронів-камікадзе.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube