Українці залишаються у Секторі Гази: після закінчення перемир'я вони попросили про евакуацію – посол

Читать на русском

Україна отримала 146 нових звернень про евакуацію від своїх громадян

Читать на русском
Сектор Гази
Людей обіцяють вивезти найближчим часом

Україна отримала 146 нових звернень про евакуацію від своїх громадян

У Секторі Газа наразі залишається близько 500 громадян України. Після того, як поновились бойові дії в анклаві, Україна отримала 146 звернень з проханням про евакуацію. Серед охочих – абсолютна більшість жінки та діти.

Про це заявив в ефірі телемарафону посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук. За його словами, Україна намагається у короткі строки отримати дозвіл на вивіз цих людей на територію Єгипту. Проте він не розуміє чому вони не зробили це раніше, адже мали дозвіл на виїзд.

"На погодження документи ми вже подали. Ситуація під контролем у президента безпосередньо й у міністра закордонних справ. І я впевнений, що до кінця тижня зможемо вивести суттєву частину з цих людей, які залишилися та висловили бажання бути евакуйованими", - сказав Корнійчук.

Він додав, що Україною було отримано 329 дозволів на громадян країни від влади Ізраїлю та Єгипту. Ними скористались 259 осіб, із яких 172 – вже знаходяться на території України, а решта залишилась у Єгипті та країнах Європи.

Що стосується громадян, які подали заявки зараз, то зі 146 серед них нових лише 54 особи. Решта вже подавались на виїзд, але так і не залишили анклав. Жінок і дітей – понад 110.

Війна Ізраїля та ХАМАС триває

ХАМАС атакував території Ізраїлю 7 жовтня. За цей час лише декілька днів не лунали вибухи на території Сектору Гази. Навіть перемир'я, яке було досягнуте між бойовиками та Ізраїлем завершили передчасно через обстріл з боку ХАМАС. 

Відповідь ЦАХАЛ не змусила себе чекати. Удари завдали відразу по декількох районах анклаву. Times of Israel пише, що більшість цілей знаходились на півдні Сектора Гази. Є руйнування та загиблі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.