Українці в Естонії отримають право голосу на місцевих виборах: готується законопроєкт

Київ й Таллін активно готують потрібний документ

Українці в Естонії
Українці голосуватимуть в Естонії

Українські біженці в Естонії можуть отримати право голосувати на місцевих виборах. Держави наразі працюють над відповідним законопроєктом. Водночас право голосувати на виборах заберуть у громадян Білорусі та Росії.

Про це пише ERR. Голова Конституційного комітету Естонії Гендрик Террас, представник коаліційної партії "Естонія 200", повідомив, що згідно із законопроєктом буде можливість укласти договір з Україною, щоб українці, які проживають в Естонії, мали право голосувати на місцевих виборах урядової ради.

"Суть законопроєкту полягає в тому, щоб перерахувати, хто може голосувати на місцевих виборах, тобто громадяни Естонії, громадяни країн НАТО, громадяни Європейського Союзу, громадяни Європейської економічної зони та Швейцарської Конфедерації, а також громадяни тих країн, з якими в Естонії є двосторонні угоди, які гарантують право голосу, які були ратифіковані Рійгікогу (парламент Естонії - ред.)... Україна тут дуже важлива, в Естонії багато українців... Ми спробуємо так юридично оформити це положення, щоб це було відповідно конституції", - сказав Террас.

Він додав, що коаліційні партії ще будуть радитися щодо проєкту на початку наступного тижня. Втім вже у середу, 6 листопада, його можуть винести на розгляд парламенту.

Террас не виключив, що в майбутньому подібну угоду Естонія зможе укласти, наприклад, з Японією чи Австралією. Прем'єр-міністрка Естонії Крістен Міхал заявила, що мета уряду - змінити конституцію таким чином, щоб громадяни Росії та Білорусі, які живуть в країні, не могли брати участь у місцевих виборах в Естонії.

Українці в Естонії

Естонія з вересня 2024 року обмежила виплати для українських біженців - йдеться про надання одноразової допомоги на оренду житла для українських біженців. Тепер їх надають тільки тим, хто нещодавно прибув до країни.

Розмір разової виплати може досягати 1200 євро. Їх можна буде отримати лише за умови, якщо заява на цю допомогу буде подана протягом перших шести місяців після отримання першої посвідки на проживання.

Для отримання допомоги біженець має отримати тимчасовий захист і зареєструвати своє місце проживання в органі місцевого самоврядування. Компенсації виплачуються органами місцевого самоврядування, але кошти на них виділяє держава через Департамент соціального страхування.

Водночас в Естонії покращилася ситуація з працевлаштуванням біженців з України. З тих людей, хто має тимчасовий захист цієї країни, майже 60% знайшли офіційну роботу. Вона не завжди відповідає освіті й часто доводиться погоджуватись на низькокваліфіковану працю, але громадяни України пристають на пропозиції роботодавців. Втім зарплата українців є нижчою, ніж місцевого населення.   

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube