Христина Соловій дізналася, як їй покарати крадійку Навку: стане в нагоді всім музикантам

В Українському національному офісі інтелектуальної власності розповіли, як відстояти права на твір, вкрадений росіянами.

Шоу-бізнес, росія, Україна, авторське право, юристи, адвокати, інтелектуальна власність, Христина Соловій
Існують чіткі механізми дій, аби відповісти агресорові

Тиждень тому на сторінці Instagram фігуристки й дружини прес-секретаря російського диктатора, уродженки Дніпра Тетяни Навки з'явилася публікація виступу однієї з учасниць її льодового шоу "Вечори на хуторі". В ньому звучить музика з популярної композиції української співачки Христини Соловій "Тримай", а текст перекладено на російську мову. До речі, путіністка Навка та її команда закрили коментарі під цим відео.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Navka Show (@navka_show)

Крім того, в шоу прозвучала пісня "Ніч яка місячна", яку виконали зрадники Ані Лорак та Олександр Панайотов (39-річний уродженець Запоріжжя). 

Соловій одразу відреагувала, назвавши крадіжку "апропріацією", тобто присвоєнням росіянами української культури. І повідомила, що судитиметься з Навкою, хоч, за її ж словами, вірогідно, засудити рашистів буде не легко. 

"Українська пісня - це зброя. І це той випадок, коли ми повинні обʼєднуватись, аби відборонити своє. Тепер Instagram видаляє мої дописи про те, що дружина Пєскова вкрала і спаплюжила мою інтелектуальну власність", - підсумувала Христина.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Христина Соловій (@soloviyka)

30-річна уродженка Львову звернулась до усіх українців, зокрема і за кордоном, аби ті допомогли їй з пошуком і встановленням причетних до шоу Тетяни Навки юридичних осіб. Кілька днів тому з’явились нові подробиці в гучній справі щодо крадіжки українського хіта московитами. Виявилось, до цього причетний переможець проєкту "Танцюють всі", родом з Закарпаття, який ставив шоу Тіні Кароль. Саме Василь Козир є режисером- постановником льодового шоу Тетяни Навки. 

Інформатор звернувся за коментарями до IP офісу - Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій. Там пояснили алгоритм, за яким слід діяти за умови, якщо вашу творчу власність намагаються вкрасти чи вже вкрали росіяни. Фахівці із захисту творчого доробку дали поради артистам, блогерам та іншим творцям. Існує кілька механізмів боротьби за право інтелектуальної власності. 

Захист у суді

Українські автори мають право захистити своє авторство на твір за межами України у судовий спосіб. Для цього необхідно звернутися до юриста в країні, де порушено право, та подати позов у відповідний суд. При розгляді справи в іноземній країні діятимуть норми національного законодавства, пояснили українські фахівці.

У випадку з росією успіх судового захисту не гарантований, оскільки після повномасштабного вторгнення в Україну РФ формує так звані списки недружніх країн, про захист прав громадян цих країн, зрозуміло, не йдеться.

Блокування контенту в Інтернеті

Онлайн-платформи мають власні механізми захисту авторських прав та ефективно реагують на запити користувачів щодо порушення їхніх прав, переконані в IP офісі. Запити для звернення про порушення авторських прав в популярних соціальних мережах можна лишити за наступними посиланнями:

  • запит на видалення контенту You Tube,
  • запит на видалення контенту Spotify,
  • запит на видалення контенту Facebook,
  • запит на видалення контенту Instagram.

Блокування контенту в YouTube

Платформа YouTube додатково пропонує інші інструменти керування авторськими правами. Наприклад, у тих випадках, якщо користувач часто надсилає запити на видалення контенту. Серед таких інструментів Copyright Match Tool, програма перевірки контенту, Content ID. Детальніше про інструменти можна ознайомитись за посиланням.

Культурна агресія росії проти України, яку варто засвідчити 

Додатково фахівці з авторського права в Україні рекомендували при створенні запиту акцентувати на тому, що це саме українські твори, адже такі звернення — можливість донести західній аудиторії інформацію про російську агресію та крадіжку українських творів. Також наявність Свідоцтва про реєстрацію авторського права може слугувати додатковим доказом вашого авторства. Свідоцтво видається IP офісом за результатами державної реєстрації авторського права.

Лист-повідомлення про порушення авторського права

Ще одним інструментом боротьби з плагіаторами та культурними крадіями може бути лист-повідомлення. Важливо відслідкувати, в якій країні і ким далі може незаконно використовуватись ваш твір. В країнах, де дотримуються прав інтелектуальної власності, можна звертатися до організаторів таких шоу з листом-повідомленням про порушення авторського права.

В листі-повідомленні важливо вказати наступну інформацію:

  • назву твору та його автора,
  • зміст незаконного використання,
  • відсутність надання дозволу на використання,
  • правові норми, що були порушені.

Оприлюднення в ЗМІ та соцмережах

Розголос в медіа щодо порушення авторського права збільшує ймовірність бути почутими, переконані українські фахівці із захисту права інтелектуальної власності.

"Це сприятиме більш широкому висвітленню незаконного використання російською стороною українських творів, що вже давно стало систематичним явищем. Тому, якщо маєте приклади незаконного використання вашої творчості, обов’язково повідомляйте про це у своїх соцмережах", - резюмували вони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube