Українці проходитимуть базову військову службу: з якого віку і який термін

Читать на русском

Служба триватиме від трьох до п’яти місяців

Читать на русском
Українці віком до 25 років проходитимуть базову військову службу
Військова служба

Служба триватиме від трьох до п’яти місяців

В Україні скасовується строкова військова служба. Натомість запроваджується новий вид - базова військова служба, яка дає можливість громадянам, вік яких до 25 років, отримати військово-облікову спеціальність.

За словами начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковника Романа Горбача, військову службу можуть пройти громадяни, віком до 25 років. Вони при цьому отримають необхідні навички та спеціалізацію.

Хто може йти на службу?

  • Чоловіки віком до 25 років, які не мають військово-облікової спеціальності.

Скільки служити?

  • Від 3 до 5 місяців.

Що дає служба?

  • Знання та навички для виконання військово-облікових завдань.
  • Відповідну військово-облікову спеціальність.

"Термін служби — від трьох до п’яти місяців. Під час такої служби громадянин набуває відповідну військово-облікову спеціальність", — розповів Горбач.

Зниження віку призову в Україні

У квітні цього року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який зменшує максимальний призовний вік з 27 до 25 років. За даними джерел "Української правди" в Генштабі ЗСУ вважають, що рішення мобілізацію з 25 років може додати до української армії приблизно 100 тисяч молодих військовослужбовців.

Наприкінці минулого року Зеленський повідомив, що військове керівництво під час засідання Ставки верховного головнокомандувача запропонувало мобілізувати додатково 450-500 тисяч осіб, серед яких і чоловіки від 25 років. Він також зазначив, що ця мобілізація обійдеться Україні у 500 мільярдів гривень.

Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, вказує, що мобілізаційний потенціал чоловіків цього віку складає приблизно 416 тисяч осіб, які народилися в 1998-1999 роках. Проте не всі з них зможуть вступити до ЗСУ через різні причини, включаючи стан здоров'я, проживання за кордоном або на окупованих територіях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.