Українці повідомили про нові обмеження на виїзд за кордон: прикордонники відповіли

Читать на русском

Працівники ДПСУ погоджувалися випускати багатодітних батьків лише за однієї несподіваної умови.

Читать на русском
ДПСУ
У ДПСУ розповіли, чи були застосовані нові правила виїзду з України

Працівники ДПСУ погоджувалися випускати багатодітних батьків лише за однієї несподіваної умови.

В Україні зафіксовані випадки перешкоджань виїзду за кордон з боку прикордонників. Зокрема, йдеться про обмеження багатодітних батьків.

Про це Інформатору повідомили читачі.

За словами наших співбесідників, вони зіткнулися з випадками, коли прикордонники погоджувалися випускати багатодітних батьків лише за умови, що вік молодшої дитини складає менше одного року. 

У звʼязку з цим Інформатор звернувся за коментарем до Державної прикордонної служби України. У відомстві запевнили, що інформація про додаткові обмеження на виїзд з України не відповідає дійсності.

"Ця інформація не відповідає дійсності. Діють ті ж обмеження, що й раніше", - заявив речник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Інформатору.

Хто з чоловіків може виїхати за кордон за сімейним станом

Існує кілька ситуацій, коли чоловік може виїхати за кордон, залежно від його сімейного стану. Ось декілька таких випадків:
  • Батько, опікун чи усиновлювач може виїхати за кордон, якщо має трьох дітей або дитину віком до 18 років з інвалідністю.
  • Одинокий батько, який самостійно виховує дитину до 18 років, може виїхати за кордон.
  • Опікуни або усиновлювачі неповнолітніх дітей-сиріт з інвалідністю можуть супроводжувати їх для виїзду за межі України.
  • Опікуни осіб з інвалідністю, які були визнані судом недієздатними, можуть супроводжувати таких осіб за кордон, якщо мають рішення про призначення опікуна над ними. Якщо опікун не був призначений - право може бути надане одному з повнолітніх членів сім'ї першого або другого ступеня спорідненості.
  • Чоловік може виїхати за кордон, якщо його родичі або рідні дружини потребують постійного догляду, вони проживають разом, і чоловік забезпечує догляд за цим членом сім'ї.
  • Якщо один із батьків або дружина є особою з інвалідністю І або ІІ групи, це також може бути підставою для виїзду чоловіка за кордон.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що українців, які незаконно виїхали за кордон у період воєнного стану, планують карати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.