Українці масово покидають Польщу: яка причина та куди їдуть

Кількість українських біженців у Польщі знижується, там громадян України вже менше мільйона

Українці в Польщі
Українці обирають для життя Німеччину

Українські біженці стали масово покидати Польщу. Втім вони не повертаються на батьківщину, а їдуть до Німеччини. Ця країна наразі є найбажанішим місцем для українців у Європейському Союзі.

Про це пише портал inPoland з посиланням на дані Європейського статистичного бюро. Згідно зі звітом Євростату, на кінець 2024 року в Німеччині проживало понад 1,14 мільйона українських громадян, які отримали статус тимчасового захисту. Це становить 27,2% від загальної кількості всіх українських біженців у ЄС.

Водночас у Польщі кількість українських біженців знизилася до 983 880 осіб. У 2022 році цей показник перевищував 1,3 мільйона.

Однією з основних причин переїзду українських біженців з Польщі до Німеччини є вищий рівень заробітної плати, соціальних виплат та якісніші медичні послуги. Освітні реформи, жорсткіші умови доступу до соціальних програм та економічні фактори у Польщі стали вирішальними чинниками для цієї міграційної хвилі.

Українці в Польщі

Українські біженці в Польщі, які проживають у центрах колективного розміщення, можуть отримати кошти на оренду квартири завдяки загальнонаціональній програмі "Разом до Незалежності". Окрім того, підтримку також пропонують при пошуку роботи.

Проєкт "Разом до Незалежності" співфінансує Європейська Комісія. Його координацію здійснює Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі у співпраці з неурядовими організаціями.

Також українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це стосується громадян України, які не в змозі оформити собі новий закордонний паспорт, а отже для них запровадили можливість отримати тимчасовий подорожній документ іноземця (TDP). Завдяки документу можна буде легально перебувати в країні, працювати та подорожувати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube