Україна відбудовуватиметься за конфісковані активи росії: скільки вдалось заморозити коштів

Читать на русском

Сума збитків України через війну з росією складає 750 млрд доларів

Читать на русском
Україна відбудовуватиметься за конфісковані активи росії: скільки вдалось заморозити коштів

Сума збитків України через війну з росією складає 750 млрд доларів

Україна відбудовуватиметься за конфісковані активи росії. Вперше це визнано на міжнародному рівні.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає Інформатор

В підсумковій декларації Лугано, яку підписали десятки країн і представники міжнародних організацій, вперше зафіксовано: Україна буде відбудовуватися, зокрема, за конфісковані активи російської федерації.

«Експертним методом пораховано, що сума збитків, які Україна понесла у війні, станом на зараз 750 млрд доларів. Ми розуміємо, що від 300 до 500 млрд доларів — це заморожені активи росії в країнах-партнерах. Це ті гроші, на які ми розраховуємо та претендуємо в частині проведення міжнародних судів і конфіскації цих заморожених активів», — відзначив Шмигаль.

За його словами, Канада вже зробила перший крок: прийняла національне законодавство, яке дозволяє конфісковувати й передавати Україні заморожені активи. У Німеччині також відбулися прецеденти конфіскації активів російських олігархів і передача частини активів Україні.

«Це буде велике джерело фінансування для майбутнього відновлення України. Як і має бути. У майбутньому це стане елементом глобальної системи безпеки. Потенційний агресор буде розуміти, що він заплатить за свою неспровоковану й абсолютно несправедливу війну», — підкреслив Шмигаль.

Він також відзначив, що на конференції відновлення в Лугано обговорювалося запровадження страхування військових ризиків країнами, чий бізнес приходить в Україну.

Нагадаємо, Україна запровадила санкції проти путіна та російських чиновників. Крім того, російські бізнесмени обходять санкції Євросоюзу, які забороняють польоти в небі.

Також Інформатор писав, хто фінансує війну проти України, купуючи російські енергоресурси

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.