Україна в драматичному матчі поступилася Нідерландам

Збірна України з поразки розпочала свій шлях на чемпіонаті Європи.

Вистоявши в першому таймі, збірна України двічі пропустила на початку другої половини матчу. Проявивши характер, Україна зрівняла рахунок, але в кінці зустрічі упустила нічию.

Про події в матчах чемпіонату Європи з футболу та результати зустрічей повідомляє Інформатор .

У неділю, 13 червня, в Амстердамі, свій перший поєдинок на Євро-2020 провела збірна України. Суперником наших футболістів стала збірна Нідерландів. Команди грали в таких складах:

Нідерланди: Стекеленбург, Думфріс, Тімбер, де Врей, Блінд, ван Анхолт, де Роон, Вейналдум, Ф. де Йонг, Вегхорст, Депа.

Запасні: Крул, Бізот, Велтман, Аке, Вейндал, Бергейс, Л. де Йонг, Клаассен, Гравенберх, Мален, Копмейнерс, Гакпе.

Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Малиновський, Сидорчук, Зінченко, Ярмоленко, Яремчук, Зубков.

Запасні: П’ятов, Трубін, Соболь, Кривцов, Степаненко, Шапаренко, Марлос, Макаренко, Бесєдін, Тимчик, Попов, Довбік.

Першою провела атаку збірна України, але нанести удар по воротах наші гравці не змогли. Навпаки, пропустили прохід Депая, і Бущану довелося рятувати свою команду, відбиваючи небезпечний удар форварда збірної Нідерландів. На 5-й хвилині Бущан ще раз вступив в гру, ногою блокувавши удар Думфріса з правого кута воротарського. Незабаром ще одна атака збірної Нідерландів завершилася ударом Війнальдум над поперечиною.

Зубков отримав пошкодження, і на 13-й хвилині головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів вимушену заміну, випустивши на поле Марлоса. Тим часом збірна України стримала стартовий натиск, при цьому підганялася рідними трибунами суперника, та вирівняла гру. Швидкості помітно впали, команди перейшли до контролю м'яча і позиційних атак.

На 22-й хвилині Україна провела контратаку, але підоспілі гравці суперника ліквідували небезпеку. Через п'ять хвилин Бущан вчасно вийшов з воріт і забрав м'яч в ногах у Вегхорста, вже готувався завдати завершального удару. Україна відповіла своєю атакою, яка завершилася ударом Ярмоленка в руки Стекеленбурга.

На 39-й хвилині Тімбер хльостко пробив з лінії штрафної, а Бущан знову продемонстрував чудеса реакції. Через хвилину Думфріс з лінії воротарського головою завдав удару повз ворота. На останній хвилині першого тайму збірна України провела ще одну контратаку. Яремчук викотив на Ярмоленка, але він занадто зблизився з голкіпером і не зміг переграти Стекеленбурга.

Після перерви збірна Нідерландів продовжувала володіти перевагою, і на 52-й хвилині відкрила рахунок. Бущан перервав простріл Думфріса з правого флангу, проте набіг Вейналдум та відправив м'яч під поперечину.

А на 58-й хвилині збірна Нідерландів забила вдруге. Миколенко впав в боротьбі з Думфрісом ,який влетів у штрафну, м'яч відскочив до Вегхорста, який і розстріляв ворота збірної України.

Збірна Нідерландів провела заміни і зменшила оберти. Збірна України стала відчувати себе вільніше, і на 72-й хвилині Яремчук перевірив пильність Стекеленбурга. Голкіпер не дрімав і забрав м'яч в руки. А на 75-й хвилині Україна відіграла один м'яч. Ярмоленко з правого флангу змістився в центр і обвідним ударом підклав м'яч в лівий кут воріт Стекеленбурга.

Але на цьому успіхи України не закінчилися. На 79-й хвилині збірна України зробила маленьке диво, зрівнявши рахунок. Малиновський навісив зі штрафного, а Яремчук, випередивши захисників, головою відправив м'яч під праву штангу.

Однак на 85-й хвилині Думфріс виграв верхову боротьбу у Зінченка і ударом головою знову вивів збірну Нідерландів вперед. Бущан дістав м'яч, але від рук голкіпера ігровий снаряд влетів під поперечину. У компенсований час Сидорчук рукою зупинив суперника, і заробив попередження, яке стало першим для збірної України на турнірі.

Збірна України в груповому етапі зіграє ще два матчі. 17 червня українці зустрінуться зі збірною Північної Македонії, а 21 червня - зі збірною Австрії.

• Нідерланди - Україна 3: 2 (Вейналдум, 52, Вегхорст, 58, Думфріс, 85 - Ярмоленко, 75, Яремчук, 79).

14 червня в рамках групового турніру Євро-2020 відбудуться матчі Шотландія - Чехія, Польща - Словаччина та Іспанія - Швеція.  Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результати поєдинків Євро-2020 і зустрічі суперників збірної України по групі, а також про матчі фінальної серії плей-офф баскетбольної Суперліги.