Ракети з радіусом дії понад 500 км підходять під опис зброї, яку правляча коаліція у парламенті ФРН пропонує передати Україні
Німеччина, ймовірно, готується передати Україні далекобійні ракети Taurus. На це вказує секретна ініціатива правлячої коаліції у німецькому Бундестазі. Голосування щодо відповідного пакету допомоги відбудеться у парламенті ФРН вже цього тижня.
В ініціативі депутатів прямо не вказується постачання Taurus Україні. Однак в документі йдеться про передачу "далекобійних боєприпасів". Про це з посиланням на дані агентства Deutsche Presse-Agentur пише видання Bild.
"Крилаті ракети Taurus, про які давно просить Київ, у цьому проекті прямо не згадуються, однак у ньому йдеться про "постачання додаткових систем зброї дальньої дії та боєприпасів, необхідних для того, щоб Україна могла здійснювати цільові атаки на стратегічно важливі цілі далеко в тилу російського агресора", - йдеться у публікації.
Ракети Taurus якраз підходять під цей опис, оскільки вони можуть досягати цілей на відстані понад 500 кілометрів. Франція та Великобританія вже поставили Україні свої крилаті ракети Scalp та Storm Shadow, проте вони вважаються не такими ефективними та далекобійними, як Taurus, пише ЗМІ.
17 січня уряд Німеччини провалив голосування про постачання німецьких крилатих ракет Taurus до України. Про передачу цих ракет Україна веде переговори ще з минулого року. Постачання, зокрема, не підтримує канцлер Німеччини Олаф Шольц, аргументує це "можливими ударами України ракетами Taurus по території рф". Україна заперечує, що використовуватиме ці боєприпаси для атак на Москву.
Напередодні стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена може попросити союзників передати Україні ракети ATACMS. Йдеться не про версію з обмеженням дальності дії, а про більш далекобійний варіант. Ймовірно, маються на увазі ракети, якими можна завдавати ударів по цілях на відстані 300 км.
Наразі, за даними видання "Forbes", битва за Авдіївку досягла свого піка, при цьому російська та українська сторони використовують різні підходи у війні. Українці використовують безпілотні літальні апарати, тоді як Росія застосовує авіабомби. Ситуація ускладнюється тим, що захисникам Авдіївки закінчуються боєприпаси, а російські пропагандисти стверджують, що ЗСУ залишилися без логістичного забезпечення. Сергій Кузан, голова "Українського центру безпеки та співпраці", розкриє свою думку щодо можливої небезпеки, що створюється російськими військами, та можливості захоплення населеного пункту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.