Швеція має надіслати в Україну загалом десять бойових катерів 90, двадцять групових катерів та підводну зброю
Уряд Швеції представив найбільший на сьогоднішній день пакет військової допомоги Україні вартістю 7,1 мільярда шведських крон (630 млн євро). До нього, попри все інше, входять військові катери. Швеція має надіслати в Україну загалом десять бойових катерів 90, двадцять групових катерів та підводну зброю.
Як повідомляє SVT, цей пакет загальною вартістю 7,1 мільярда шведських крон. Про нього 20 лютого на спеціальній пресконференції повідомили міністр оборони Пол Йонсон та прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.
"Зрештою, йдеться про людяність і порядність. Йдеться також про захист цінностей та інтересів, які є важливими для Швеції та інтересів Швеції", – заявив на пресконференції міністр оборони Пол Йонсон.
Це буде вже 15-й пакет озброєння від шведського уряду для України. Цей пакет підтримки включає:
1 мільярд крон піде на закупівлю військової техніки через різні фонди, ще 1 мільярд – на замовлення нових бойових машин Stridsfordon 90 для України. 400 мільйонів шведських крон будуть спрямовані на різні освітні ініціативи для українців.
За словами Пола Йонсона, новий пакет підтримки спеціально розроблений відповідно до потреб України. Разом з попередніми пакетами підтримки, які Швеція вже надіслала Україні, країна надала загалом трохи більше 30 мільярдів шведських крон.
Адміністрація американського президента Джо Байдена може попросити союзників передати Україні ракети ATACMS. Однак не ті, які Київ отримав ще минулоріч, а нові, більш далекобійні. Ними, як очікується, можна буде бити вглиб тимчасово окупованих територій, знищуючи тили противника.
Франція розробляє дрони-камікадзе нового покоління. І першими їх отримає Україна. Це має відбутися вже у найближчі тижні.
Німецький концерн Rheinmetall має намір відкрити в Україні підприємство з виробництва боєприпасів. Зазначається, що новий завод буде щорічно випускати шестизначну кількість артилерійських снарядів. Це допоможе Україні збільшити виробництво боєприпасів і знизити залежність від імпорту.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.