Плани у Зеленського, як завжди, амбітні, але проблема в умовах виробництва та фінансуванні
Україна наразі розробляє кілька типів вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості країни Ганна Гвоздяр із газетою The Wall Street Journal. Але видання 22 листопада зазначило, що більшість подробиць щодо ракетної програми України влада тримає в секреті.
Очільник Міноборони Рустем Умєров говорив, що до кінця 2024 року чи у 2025-му з'явиться інформація про "масштабну ракетну програму". WSJ, посилаючись на відомості джерел, повідомило, що Київ активно працює над створенням ракет, якими можна завдавати ударів по глибоких тилах ворога.
Проте за словами співрозмовників WSJ, ракетній програмі України не вистачає фінансування і потужностей. Прогнозується, що через це її ефективність буде обмежена. Київ, ймовірно, залишиться залежним від Заходу щодо деяких видів зброї на довгі роки вперед, вважають експерти.
Позаштатний радник президента України Володимира Зеленського зі стратегічних питань Олександр Камишін підтвердив WSJ, що однією з перешкод для реалізації ракетної програми є недостатня кількість коштів. А експерт з військової авіації Дуглас Баррі розповів, що виробляти балістичні ракети особливо дорого, оскільки їх виготовляють з матеріалів, які мають витримувати дуже високі температури.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський 9 листопада розповідав, що 2024 року в нашій країні перетнули позначку виробництва перших 100 одиниць ракетного озброєння. У Defense Express уточнили, що більшість зі 100 ракет в Україні могли випустити у поточному році, а це дає змогу припустити, що темпи виробництва могли становити від 10 одиниць на місяць. Український лідер також доручив у 2025 році виготовити 3000 українських крилатих ракет, у тому разі ракет-дронів, і 30 тисяч далекобійних дронів.
27 серпня 2024 року президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна успішно випробувала першу балістичну ракету власного виробництва. Жодних деталей щодо неї він не розкрив. Профільне видання Defense Express припустило, що може йтися про оперативно-тактичний ракетний комплекс "Грім-2" ("Сапсан"), який розробляли із середини 2000-х.
1 жовтня Зеленський додав, що перша українська балістична ракета успішно пройшла льотні випробування. Про те, що деякі балістичні ракети українського виробництва вже пройшли випробування, народний депутат від "Слуги народу" та голова постійної української делегації у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявляв також 22 жовтня. Як прогнозує директор державного підприємства "Спецтехноекспорт" Олексій Петров, Україна може отримати власні крилаті та балістичні ракети до середини 2025 року.
Раніше президент неодноразово говорив про важливість ракетної програми в Україні. За його словами, таким чином наша країна зможе менше залежати від партнерів, маючи свою зброю. Також у Міноборони говорили про запуск масштабної ракетної програми.
Раніше повідомлялося, що ракета-дрон "Паляниця" показала себе у справі. Також ми писали, яку ще вітчизняну зброю має Україна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.