У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Фіолет - Різдвяна
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Гусак чи качка, ось у чому питання: різдвяний стіл по-данськи
На приготування цієї різдвяної страви – справжньої окраси святкового столу – у вас піде близько двох годин. На підготовку піде 10 хвилин, на приготування – година 40 хвилин, та страві слід відпочити ще 10 хвилин.
Україна майже поставила на озброєння ракету, яка "може вбити Путіна": що про неї з'ясували ЗМІ
Британське видання зазначає, що українське конструкторське бюро "Південне", що знаходиться в Дніпрі, давно працює над цим ракетним комплексом
Україна максимально наблизилася до створення власної балістичної ракети. Українські сили готуються розгорнути потужну балістичну ракету "Грім-2". Голова делегації України в НАТО Єгор Чернєв підтвердив майже повну готовність цієї зброї, пише 1 листопада The Telegraph.
Одразу зазначимо, що заголовок статті в The Telegraph про ракету, яка може вбити російського правителя Володимира Путіна, явно вводить читача в оману і придуманий для ефектності. Британське видання стверджує, що ракета здатна долетіти до Москви. Але це неправда. Дальність ракети "Грім-2", згідно з відкритими даними, очікується в межах 500 км, а до Москви від українського кордону – понад 800 км.
Але головний меседж залишається вірним: при використанні Грім-2, як і раніше ракети Нептун, дрону-ракети Паляниця та інших суто українських розробок, ЗСУ не знадобиться дозвіл союзників, щоб завдавати ударів углиб РФ за будь-якими цілями та в будь-яких кількостях.
Британське видання зазначає, що українське конструкторське бюро "Південне", що знаходиться в Дніпрі, давно працює над цим ракетним комплексом, але роботи йшли мляво через відсутність фінансування. Після того, як Росія розширила свою війну в Україні, гроші перестали бути головною проблемою, але російські атаки на промислові об'єкти у Дніпрі стали проблемою.
"Працюючи під обстрілом, українські інженери нарешті закінчили проєктування та будівництво перших кількох Грім-2. Президент України Володимир Зеленський оголосив про перше успішне випробування нової ракети - Грім-2, мабуть, ще в серпні", - йдеться у матеріалі.
Про те, що деякі балістичні ракети українського виробництва вже пройшли випробування, народний депутат від "Слуги народу" та голова постійної української делегації у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявляв 22 жовтня. На нього й посилається The Telegraph, кажучи про "скоро". Але ж це "скоро" - щонайменш 6-9 місяців. Бо, як прогнозує директор державного підприємства "Спецтехноекспорт" Олексій Петров, Україна може отримати власні крилаті та балістичні ракетидо середини 2025 року.
Нагадаємо, 27 серпня 2024 року президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна успішно випробувала першу балістичну ракету власного виробництва. Жодних деталей щодо неї він не розкрив. Профільне видання Defense Express припустило, що може йтися про оперативно-тактичний ракетний комплекс "Грім-2" ("Сапсан"), який розробляли із середини 2000-х. 1 жовтня Зеленський додав, що перша українська балістична ракета успішно пройшла льотні випробування.
Що було відомо про Грім-2 до війни
Російська пропаганда ще 2021 року почала називати "Грім-2" загрозою для своїх систем ППО – С-300 та С-400. Відомий російський військовий пропагандист Євген Даманцев, навіть закликав пришвидшити процес переозброєння військових частин, що дислокувалися в Воронезькій та Ростовській областях. Згодом роспропаганда цілком серйозно включала ОТРК "Грім-2" до переліку того, до переліку того, що Україна, нібито, підготувала для атаки на ОРДЛО. Це було за кілька тижнів до 24 лютого.
Розробку комплексу було розпочато ще на початку 2000-х конструкторським бюро "Південне", роботи над ракетою велися на Павлоградському хімічному заводі(Дніпропетровська область). На 2012 рік очікувалося завершення проєктування, а вже за три роки – початок поставок до Збройних сил України. Очікувана серія сягала 200 одиниць. Варто зауважити, що понад 99% компонентів комплексу є українського виробництва.
У 2013 році від комплексу відмовилися, а фінансування зупинили. Таке рішення прийняв Павло Лебєдєв, що займав посаду міністра оборони. На сьогодні Лебєдєв є підозрюваним в держзраді та знаходиться в розшуку. Разом з тим КБ "Південне" продовжило роботи над розробкою експортного варіанту комплексу, під які вдалося залучити кошти від Саудівської Аравії.
У 2014 році держава знову повернулася до питання створення ОТРК, за два роки стало відомо про початок збирання першого комплексу. У 2018 році "Грім-2" демонстрували на параді військової техніки з нагоди Дня Незалежності в Києві. Було повідомлено, що комплекс готовий до льотних випробувань, навчання військових та реалізації державного оборонного замовлення. У 2019 році з’явилася інформація про випробування ОТРК "Грім-2" в Саудівській Аравії.
Виготовлення ОТРК для ЗСУ мали відновити 2021 року. Саме такі строки озвучував тодішній міністр оборони Андрій Таран. При цьому, першу дослідну батарею(2-3 пускових установки) чекали вже того року. Тоді ж стало відомо про створення запасу твердопаливних двигунів для ракет. З інформації у відкритих джерелах відомо, що в ракеті використовуються двигуни власної розробки - 15Д365, аналогічні тим, якими комплектувалися російські міжконтинентальні балістичні ракети "Тополь-М".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.