У меморандумі, який Україна підписала з МВФ ідеться про те, що наша країна зобов'язалась провести незалежний зовнішній аудит діяльності НАБУ до кінця вересня 2024 року
Україна хоче завершити зовнішній аудит Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Також усі висновки щодо його діяльності будуть надані у відповідному звіті до кінця вересня 2024 року. Аудит будуть проводити три незалежні експерти, які мають подібний досвід в інших країнах світу.
Про це повідомляє на офіційному вебсайті Міжнародного валютного фонду. Зазначається, що Україна та міжнародне відомство оновили меморандум про фінансову та економіку політику.
За ним ідеться, що українська влада проведе зовнішній аудит стосовно роботи НАБУ. Для аудиторів головним питанням є ефективність цієї структури по частині антикорупційної діяльності. Інспекцію проведуть троє досвічених незалежних експертів. Після цього буде створено звіт, з яким також ознайомляться представники МВФ.
"(Звіт) буде завершено й опубліковано (пропонований структурний контрольний показник - кінець вересня 2024 р.), після закінчення року після призначення нового керівника в березні 2023 року", - зазначили у МВФ.
У меморандумі, зокрема ідеться, про розширення повноважень НАБУ. Окрім того, Україна та МВФ погодили розширити можливості детективів НАБУ навіть до перехоплення комунікацій, а саме прослуховування. Відповідно до цієї функції буде розроблений план щодо виділення обладнання та ресурсів для цього слідчим відомства. Але це станеться, лише по завершенню воєнного стану.
Окрім того, НАБУ також має отримати доступ до незалежних експертів-криміналістів. Це допоможе їм вести ефективніше власні розслідування, особливо, під час розв'язання корупційних складових у великих схемах.
11 грудня МВФ схвалив новий транш на 900 млн доларів. Ці гроші підуть на підтримку державного бюджету. Загалом у березні 2022 року МВФ схвалив кредит на 15,6 мільярда доларів на чотири роки. Перший транш пішов у квітні на 2,7 млрд дол., другий на 890 млн у червні.
У рамках оновленого меморандуму з МВФ, Україна, щоб отримати кошти до кінця грудня 2024 року має виконати три структурні маяки МВФ: покращити управління державними інвестиціями, також розробити для цього дорожню карту, створити та затвердити Національну стратегію доходів.
"Ми очікуємо, що влада буде поступово скорочувати бюджетний дефіцит, що потребуватиме, зокрема, заходів із відновлення внутрішніх доходів. Ми очікуємо, що доходи зростуть на три-чотири процентних пункти ВВП. Ключовою ініціативою для досягнення цієї мети є Національна стратегія доходів," — заявив голова місії МВФ в Україні Гевін Грей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.