У Міненерго вказують, що Уряд також працює над комплексною стратегією розвитку енергосистеми
Україна у 2025 році планує ввести в експлуатацію 900 МВт нових потужностей розподіленої генерації. Це дозволить покрити потреби в електричній генерації на місцях. Про це в ефірі телемарафону сказав заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
Уряд також працює над комплексною стратегією розвитку енергосистеми. У співпраці з громадами та військовими адміністраціями були розроблені так звані паспорти енергонезалежності регіонів, які враховують дефіцит потужностей і потребу в модернізації мереж. Це дозволяє ефективно розподіляти ресурси та впроваджувати нові проєкти там, де це найбільш необхідно.
"Хочеться зазначити, що за наявною наразі інформацією, протягом 2025 року буде встановлено ще додатково 900 МВт встановленої потужності нової генерації — це є вагомим, оскільки в більшості це саме розподілена генерація, яка покриває потреби в електричній генерації на місцях. Впродовж поточного опалювального сезону також ми бачимо, що буде реалізація додаткової газової генерації, яка, зокрема, допоможе нам покривати споживання вже протягом цього опалювального сезону", - розповів Колісник.
Окрім того, у 2025 році передбачається завершення багатьох проєктів, розпочатих у 2024. Значна увага приділятиметься фізичному захисту об’єктів генерації, щоб мінімізувати ризики атак.
"Протягом 2025 року є значна кількість технічних умов, які отримані суб’єктами ринку — це проєкти, які на різних стадіях. Десь ще їде обладнання, десь вони вже на останній стадії введення в експлуатацію. Наразі ми маємо рекомендації щодо укріплень та фортифікацій, тобто застосування фізичного захисту таких об’єктів для зменшення ризику атаки", - зауважив Колісник.
З 1000 МВт розподіленої газової генерації, будівництво і запуск якої президент України Володимир Зеленський анонсував на 2024 рік, наприкінці грудня до мережі було підключено лише 168 МВт. Про це повідомив т.в.о. «Укренерго» Олексій Брехт на запит народного депутата Ярослава Железняка.
У мережах «Укренерго» станом на кінець 2024 року працювало 167,51 МВт малих ТЕЦ та когенераційних станцій. З 167,51 МВт у 2024 році введено в експлуатацію лише 14 нових установок загальною потужністю 32,787 МВт. Серед 14 нових установок вісім – потужністю до 1 МВт (загалом 3,86 МВт) та шість – від 1 до 20 МВт (загалом 28,927 МВт).
У 2024 році також введено в експлуатацію три об’єкти газової генерації від 20 до 25 МВт сумарною потужністю 71,4 МВт. Але такі об’єкти не підпадають під поняття «розподілена генерація», яка, відповідно до закону України «Про ринок електричної енергії», повинна мати потужність до 20 МВт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.