Україна отримає перші трансформатори лише навесні: окупанти знищили «Мрію», яка мала б їх доставляти

Трансформатор важить 250 тонн, повітрям його могла доставити тільки "Мрія"

Україна отримає перші трансформатори лише навесні: окупанти знищили «Мрію», яка мала б їх доставляти
Везти трансформатори будуть на кораблях, на що піде 5-6 тижнів

Трансформатори, у яких виникла потреба через масовані ракетні атаки рф, Україна зможе отримати не раніше весни 2023 року. Труднощі полягають їх доставці. Вага цих агрегатів сягає 250 тонн, а у світі більше не існує літака, який міг би везти такий величезний вантаж. Адже "Мрія" була знищена в Київській області під час повномасштабного російського вторгнення.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Окупанти зруйнували легендарний Ан-225 "Мрія". Це сталося на аеродромі "Антонов" у Гостомелі під Києвом, де знаходився літак. Його відновлення коштуватиме понад 3 мільярди доларів і вимагатиме тривалого часу.

"Трансформатор – це агрегат, розміром у 1,5 залізничного вагона. Коли він буде вироблений, літака, який міг би перевезти 250 тонн, більше у світі не існує. Тому доведеться везти кораблями. А це ще 5-6 тижнів на дорогу", – зазначив Харченко.

За його словами, перші трансформатори доїдуть до України у березні-квітні. До цього часу буде складно. 

Чи може Україна самостійно виробляти трансформатори

Власне виробництво цих агрегатів налагоджене на Запорізькому трансформаторному заводі. І хоч воно триває, навіть попри обстріли, без замовлень з-за кордону не обійтися.

"Зараз йде замовлення обладнання. Підтримка з боку партнерів і донорів велика. Вже замовляють трансформатори, місяцями їх вже й виробляють. Десь знайшли й вживані – вони відправлені кількома країнами, але це поодинокі штуки. Нам реально потрібні десятки", – пояснив Харченко.

Одною із головних проблем у замовленні трансформаторів для України є гроші. Йдеться про сотні мільйонів доларів.

"Нам потрібне обладнання більш ніж на 200 мільйонів доларів, тільки щоб закрити ключові ділянки мережі "Укренерго". І я не кажу про зруйновані прифронтові зони, і про постраждалі розподільні мережі. Понад 200 мільйонів доларів потрібно тільки для відновлення того, що вже зруйновано, а також створення мінімального запасу", – додав Харченко.

Яка зараз ситуація в енергосистемі 

Ситуація в енергосистемі України все ще залишається складною через великий обсяг пошкоджень в енергетичній інфраструктурі. Зберігається значний дефіцит електроенергії. Найскладніша ситуація на сході — через майже щоденні обстріли енергооб’єкти постійно зазнають пошкоджень. Ремонтні роботи сповільнюються через небезпеку для життя ремонтників.

Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в Україні називають реалістичним сценарій повного блекауту

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube