У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Париж відправив Києву експортну модифікацію ракет EG із дальністю польоту до 290 км
Україна вже отримала першу партію нових далекобійних ракет SCALP, які пообіцяла надати Франція. Вона була випробувальна, снаряди "непогано" зарекомендували себе, захищаючи українське небо.
Про це повідомив посол України Вадим Омельченко під час інтерв'ю виданню LB.ua. За його словами, усі обіцяні ракети вже в Україні.
"Усі ракети SCALP, які обіцяли надати французи в рамках першої партії, уже в нас. Ця партія була випробувальною, снаряди непогано зарекомендували себе", - каже посол.
Він також зауважив, що постачання ракет триватиме. Головне питання цих поставок - "їхній ритм, а тут у французів усе дуже непогано".
"Узагалі якщо ви чуєте від президента Зеленського чи від президента Макрона заяву про те, що Франція ухвалила рішення на прохання української сторони надати нам якесь озброєння, то знайте - воно вже в Україні і вже працює на фронті", - наголосив Омельченко.
11-12 липня під час саміту у Вільнюсі міжнародні партнери повідомили про готовність надати допомогу на суму понад 1,5 млрд євро. Франція ж, своєю чергою, повідомила про надання ракет SCALP та додаткового інженерного обладнання для розмінування. Париж відправив Києву експортну модифікацію EG із дальністю польоту до 290 км.
SCALP EG - це авіаційна крилата ракета класу "повітря-земля", призначена для знищення важливих стаціонарних цілей, що добре захищені засобами ППО. Їхньою перевагою є можливість використання за складних погодних умов та в будь-який час доби. Ракети не бояться засобів РЕБ.
Також Інформатор повідомляв, чи отримає Україна далекобійні ракети Taurus від Німеччини. Парламент країни нібито схвально ставиться до запиту України стосовно надання цього виду зброї, проте остаточне рішення ще не ухвалено.
Нагадаємо, що уряд Німеччини в п’ятницю, 4 серпня, оновив список наданої Україні військової допомоги. Також було передано обладнання для розмінування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.