“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Словацькі БМП-1 будуть на озброєнні ЗСУ
Міноборони Словаччини заявило про передачу Україні бойових машин піхоти БМП-1. Їх українська сторона отримала в кількості 30 одиниць. Їх отримали Збройні сили України в межах домовленостей з Німеччиною.
Про це повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь. Замість цього Словаччина отримає від Німеччини військову техніку - Leopard 2A4.
"Радий підтвердити, що 30 словацьких БМП-1 були передані Україні на підставі угоди з Німеччиною. Дякую (главі Міноборони Німеччини, - ред.) Крістіне Ламбрехт за чудову співпрацю. Слава Україні", - сказав він.
Як пише "Мілітарний", про можливу передачу БМП-1 Україні Надь повідомив ще у серпні цього року. Про це він сказав під час підписання оборонної угоди з Німеччиною. Техніку передали із так званих мобілізаційних запасів. Це ті БМП-1, які вже не використовує військові Словаччини. На заміну країна отримає 15 танків Leopard 2A4 від Німеччини. Разом з бронетехнікою надійдуть запчастини.
Перший Leopard Словаччина отримає до кінця цього року, решту мають відправити уже наступного. Міністр оборони Словаччини уточнив, що вартість техніки, яку передадуть країні, складає понад 100 мільйонів євро.
БМП-1 — це чехословацька модифікація БМП-1, вперше презентована 1968 року. У серійне виробництво поступила у 1970 і виготовлялося протягом 19 років. Від свого радянського клону бронемашина фактично нічим не відрізняється, окрім кількох дрібних деталей. Екіпаж бойової машини становить троє людей: водій-механік, командир і стрілець.
Місця механіка та командира обладнані трьома (для кожного) перископічними приладами спостереження TNPO-170.У водія середній може змінюватися на нічний TVNO-2 IR, а у командира — на інфрачервоний прожектор OU-3GA2/OU-3GK дальністю дії 400 метрів. У машині є високий перископічний прилад спостереження TNPO-350B для оглядовості. Бойове відділення знаходяться в середині та кормі машини. Воно може вмістити 8 бійців.
Нещодавно Словаччина поставила Україні ще одну колісну самохідну артилерійську установку Zuzana 2. Таким чином Україна вже отримала сім з восьми САУ калібру 155 мм, які замовляла в червні цього року. Ще дві САУ Zuzana 2 Україні передали у жовтні.
Нагадаємо, Німеччина передала Україні пакет військової допомоги. Крім того, Велика Британія передасть Україні ще більше зброї.
Також Інформатор писав, хто зможе надати Україні ППО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.