Україна обмінялася з рф гуманітарними пакунками та листами для тих, хто залишається в полоні

До України повернулись з рф чотири людини, а до росії також виїхали громадяни для возз'єднання родин

Обмін військовополоненими розблокований
Обмін з рф

Україна з росією вперше обмінялися гуманітарними вантажами для полонених. Останній обмін самими полоненими пройшов ще в серпні 2023 року. Нова зустріч пройшла за посередництва Червоного Хреста 22 грудня. Сторони мали змогу передати гуманітарні пакунки та листи для військовополонених обох країн. Окрім цього, до України прибули чотверо наших громадян.

Про це повідомляє омбудсмен України Дмитро Лубінець. Зустріч стало можливою згідно зі спільними домовленостями з російською стороною. Проведена у колі представників української сторони та уповноваженої з прав людини рф Тетяни Москалькової. 

"Передача посилок та листів для наших захисників та захисниць була проведена за участі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста, які здійснили централізовану закупівлю теплих речей, взуття та речей особистої гігієни", - повідомив Лубінець.

Омбудсмен Лубінець пише про обмін з рф
Омбудсмен Лубінець пише про обмін з рф

Він зауважив, що на сьгодні важливими залишаються принципи гуманності, взаємної довіри та впевненості сімей у тому, що їхні рідні зможуть отримати звістки з дому. Крім того, Україна посприяла тому, щоб до росії виїхали громадяни для возз'єднання родин.

"Україна постійно працює для належного забезпечення наших співвітчизників, які перебувають у полоні, та вживає всіх можливих заходів для їхнього повернення додому!", - наголошує український омбудсмен.

Червоний Хрест сприяв обміну з рф
Червоний Хрест сприяв обміну з рф

Нагадаємо, що 22 грудня Україна повернула тіла ще 66 загиблих українських військовослужбовців із тимчасово окупованих територій України. Після встановлення осіб загиблих правоохоронними органами, тіла героїв передадуть родичам для поховання.

Чому росія блокувала обмін полонених

Обміни військовополоненими не відбувались через позицію росії від 7 серпня, коли відбувся останній до нещодавнього обмін полоненими. Тоді Україна з російського полону визволила ще 22 українських воїнів. На всіх захисників чекає лікування, серед них є поранені. Це був перший обмін полоненими після повернення командирів Азову з Туреччини.

Замороженням обміну військовополонених російська федерація намагалася “розхитати” ситуацію всередині України. При цьому переговори щодо обміну військовополоненими у форматі “всіх на всіх” тривали постійно. Втім, за словами начальника ГУР Кирила Буданова, з боку рф є перепони, але про що йдеться – уточнювати не став.

У Києві дійсно вже 10 грудня пройшов мітинг на підтримку полонених захисників України. Матері, дружини, діти та родичі бійців, що потрапили в полон до зс рф, зібрались, щоб нагадати про власних рідних. Загалом, йдеться про більш, ніж півтисячі людей. Одночасно акцію проводили ще в 11 містах країни.

За даними урядової комісії, у російському полоні перебувають 4337 українців. З них 3574 особи - це військові, а решта 763 - цивільні. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube