Експерти скептично ставляться до ймовірності реалізації прохання Києва, одна з причин: комплекс коштує 3 млрд доларів, а постріл - 20 мільйонів
Україна може не отримати від США зенітно-ракетні комплекси THAAD, які здатні збивати новітні російські ракети “Орешник”. Одна з причин – українським фахівцям доведеться проходити кількамісячний курс навчання для використання систем. Крім того, американці можуть остерігатися знищення цих ЗРК, оскільки один комплекс коштує 3 мільярди доларів.
Крім того, у Штатів є всього сім таких батарей. Про все це розповіли експерти виданню “Фокус”.
Зазначається, що система THAAD є на озброєнні Ізраїлю, Південної Кореї, ОАЕ і Саудівської Аравії. Орієнтовна вартість технології доходить до 3 мільярдів доларів. Один постріл з неї коштує близько 20 млн доларів. На думку військового експерта Українського інституту майбутнього Івана Ступака, теоретично американців можна вмовити надати THAAD на обмежений період часу, але завжди буде ризик її знищення.
“Українським військовим фахівцям доведеться проходити курс навчання щонайменше кілька місяців для використання нового обладнання. А раптом росіяни знищать або пошкодять цю систему, як було не раз із ЗРК Patriot? Все ж таки 3 мільярди доларів — не малі гроші, утричі більші за ціну установки Patriot. Думаю, американцям простіше зупинити війну в Україні, ніж передавати нам THAAD”, – вважає експерт.
А політолог Юрій Романенко зазначив, що прохання про настільки дороге озброєння від самого початку нездійсненне. І причина не в дорожнечі, а в тому, що з Генштабу ЗСУ раніше "йшли" дані про виробників озброєнь.
Експерти наголошують, що у розпорядженні США понад тисячу батарей Patriot, 500 із них перебувають у резерві. І навіть в Україні є 5 таких систем, які було складно вибити.
Глава ГУР Кирило Буданов додав, що станом на жовтень 2024 року Росія мала виготовити два експериментальні зразки ракети зі складу ракетного комплексу "Кедр". Підлітний час цієї російської ракети з моменту запуску в Астраханській області до влучання в Дніпрі склав 15 хвилин. На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна - оснащена шістьма суббоєприпасами.
Представник українського МЗС у спілкуванні з агентством Bloomberg заявив, що одним із варіантів є запит на високотехнологічну систему THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). Її виробляє корпорація Lockheed Martin.
Також розглядаються модернізовані системи Patriot і морський комплекс Aegis, що встановлюється на есмінці Arleigh Burke і крейсери Ticonderoga. Про це виданню Укрінформ повідомили джерела у ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.