У ніч на 19 жовтня ППО вперше виявила та збила крилату ракету Х-69 з касетною бойовою частиною, стверджує Сергій Братчук
Протиповітряна оборона України під час російської атаки в ніч на 19 жовтня, вірогідно, вперше виявила та збила крилату ракету Х-69 з касетною бойовою частиною. Ці ракети РФ почала застосовувати у 2024 році, вони вважаються одними з найсучасніших у окупантів, крім того – рідкісні та складно збиваються. Про це повідомив представник Української добровольчої армії Південь Сергій Братчук.
За його словами, на місці падіння можуть залишатися суббоєприпаси – металеві кульки. Братчук закликав не чіпати їх та викликати ДСНС.
Відомо, що ракети Х-69 мають довжину 4,2 м та масу 710 кг. Війська РФ отримали їх на озброєння у 2023 році.
Нагадаємо, 19 жовтня росіяни запустили по Україні понад 100 дронів та ракет, частина збитих безпілотників була без боєкомплекту. Повітряні сили станом на ранок збили 42 ворожі дрони та 4 авіаційні керовані ракети, 46 російських безпілотників локаційно втрачено (атака продовжувалась на той момент). Тип ракет було позначено як Х-59 чи Х-69.
В Одеській ОВА повідомляли, що росіяни 19 жовтня атакували обласний центр ракетами, виникла пожежа. У Києві внаслідок атаки БПЛА поранено жінку. Також є загиблі та поранені у Черкаській та Сумській областях.
Х-69 – це російська дозвукова крилата ракета для літаків тактичної авіації. Вона містить західні компоненти. Запустити її можливо з літаків Су-34 та Су-35. Також саме вона має стати основною крилатою ракетою для Су-57, яку він має нести у внутрішніх відсіках озброєння.
Вага її бойової частини декларувалася у межах 310 кг, дальність польоту Х-69 становить 290 км. Ця ракета мала бути російським аналогом західних авіаційних засобів ураження, таких як Storm Shadow/SCALP та JASSM.
Система наведення ракети – DSMAC, аналогічно, як і Х-101, супутникова навігація з завадозахищеними антенами "Комета-М", а також інерціальна. Головною її особливістю зазначається можливість наднизького польоту на висоті у 20 метрів, що нижче за можливості Х-101.
За даними аналітиків, результативність цієї ракети під час атаки, наприклад, на Трипільську ТЕС 7 лютого 2024 року, свідчить про те, що вона здатна проникати повз все більш виснажену протиповітряну оборону України. Крім того, її запуск з літаків тактичної авіації нівелює характерну ознаку масштабних ракетних атак, коли фіксується зліт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МиГ-31К.
Дальність застосування Х-69 у 400 км є достатньою для ураження значної кількості об'єктів на території України з літаків тактичної авіації. Вони цілком можуть наближатися до кордону або до лінії фронту на дальність 50-70 км.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.