Х-69, "Циркон" та інші: росія почала бити по Україні незвичайними ракетами власного виробництва

Читать на русском

Ворог застосовує озброєння, яке раніше вважалося лише вигадкою російських пропагандистів

Читать на русском
Ракети
Крім цього ворог застосовує снаряди з КНДР

Ворог застосовує озброєння, яке раніше вважалося лише вигадкою російських пропагандистів

Протягом останніх тижнів росія атакує Україну ракетами, які раніше використовувалися рідко або знаходилися на стадії розробки. Йдеться про Х-69, "Циркон", "Гром-Э1" та ракети з КНДР KN-23. Зокрема ударів цим озброєнням ворог завдавав 7-8 лютого.

Боєприпаси росіяни запускали в напрямку Києва, Харківщини, Донеччини та Херсонщини. Наразі можна казати про поодинокі випадки застосування таких снарядів. Про це у понеділок, 12 лютого, пише Defense Express.

Х-69

Х-69
Х-69

Повідомлення про застосування Х-69 зʼявились після масованого ракетного удару рф по Україні 7 лютого. Вона представляє собою оновлену версію Х-59 і призначена для застосування тактичною авіацією. Ракету виробили із застосуванням спеціальних технологій, які роблять її менш помітною, однак українська ППО її виявила. Дальність польоту Х-69 становить 290 км, вага її бойової частини - 310кг.

Ця ракета мала бути російським аналогом західних авіаційних засобів ураження, таких як Storm Shadow/SCALP та JASSM. Також її створювали спеціально для винищувача 5 покоління Су-57. Ймовірно, 7 лютого її застосували з Су-34. Удар бажаних для росіяни результатів не приніс.

3М22 Циркон

3М22 Циркон
3М22 Циркон

Гіперзвукова ракета 3М22 "Циркон" за даними аналітиків є "найбільш цікавим зразком озброєння", який загарбники застосували 7 лютого проти України. Очікувалось, що ця система стане повноцінним гіперзвуковим комплексом з боєголовкою-глайдером, на відміну від Х-47 "Кинжал", яка є аеробалістичною ракетою і більшість експертів в Україні та на Заході не вважають її гіперзвуковою. Водночас багато аналітиків вважали, що "Циркона" взагалі не існує, а його розробка та випробовування це продукт пропаганди Кремля.

Вранці 7 лютого зʼявились повідомлення про ймовірний пуск ракети "Оникс" з Криму та швидкісну ціль на Київ. Після цього моніторингові канали повідомили, що ціль могла бути фальшивою. Ще за деякий час в Києві були знайдені уламки з характерним маркуванням. Тоді ж канали розповіли про пуск "Оникс" і нетипової траєкторії ракети, а швидкість "Циркону" була менша за гіперзвук.

Гром-Э1

Гром-Э1
Гром-Э1

Випадки застосування росіянами гібридів бомби та ракети "Гром-Э1" в цій війні є поодинокими. Однак за останній місяць ворог бив ними вже два рази - по Херсонщині та Мирнограду. Маса бойової частини ракети складає 315 кг, дальність ураження при скиді з висоти 12 км - 120 км. Гром-Э1 експерти порівнюють з французькими боєприпасами AASM Hammer. Ця зброя є більш технологічною та дорогою, ніж звичайні фугасні авіабомби.

KN-23

KN-23
KN-23

В ніч проти 8 лютого під час ракетного удару по Селидовому на Донеччині було застосовано ракети виробництва КНДР Хвасон-11А (KN-23) разом з ракетами С-300. Перед цим такі ж ці ракети запускалися по Харкову, зокрема і 7 лютого. Експерти припускають, що росіяни мають корейські ракетні комплекси одразу на кількох ділянках фронту. Їхня кількість може і надалі збільшуватись.

Росія бʼє по Україні ракетами з КНДР

Нещодавно ми повідомляли, що дві з пʼяти ракет, які російська армія випустила по Харкову вранці 7 лютого, були вироблені у Північній Кореї. Мова йде про балістичні ракети KN-23. Про це свідчать попередні висновки спеціалістів.

В січні координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США мають докази застосування росією балістичних ракет з Північної Кореї. Принаймні одна з них влучила по Харкову під час атаки 6 січня. Також армія рф била по Україні снарядами з КНДР 30 грудня та 2 січня, вважають у Вашингтоні.

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.