Х-69, "Циркон" та інші: росія почала бити по Україні незвичайними ракетами власного виробництва

Ворог застосовує озброєння, яке раніше вважалося лише вигадкою російських пропагандистів

Ракети
Крім цього ворог застосовує снаряди з КНДР

Протягом останніх тижнів росія атакує Україну ракетами, які раніше використовувалися рідко або знаходилися на стадії розробки. Йдеться про Х-69, "Циркон", "Гром-Э1" та ракети з КНДР KN-23. Зокрема ударів цим озброєнням ворог завдавав 7-8 лютого.

Боєприпаси росіяни запускали в напрямку Києва, Харківщини, Донеччини та Херсонщини. Наразі можна казати про поодинокі випадки застосування таких снарядів. Про це у понеділок, 12 лютого, пише Defense Express.

Х-69

Х-69
Х-69

Повідомлення про застосування Х-69 зʼявились після масованого ракетного удару рф по Україні 7 лютого. Вона представляє собою оновлену версію Х-59 і призначена для застосування тактичною авіацією. Ракету виробили із застосуванням спеціальних технологій, які роблять її менш помітною, однак українська ППО її виявила. Дальність польоту Х-69 становить 290 км, вага її бойової частини - 310кг.

Ця ракета мала бути російським аналогом західних авіаційних засобів ураження, таких як Storm Shadow/SCALP та JASSM. Також її створювали спеціально для винищувача 5 покоління Су-57. Ймовірно, 7 лютого її застосували з Су-34. Удар бажаних для росіяни результатів не приніс.

3М22 Циркон

3М22 Циркон
3М22 Циркон

Гіперзвукова ракета 3М22 "Циркон" за даними аналітиків є "найбільш цікавим зразком озброєння", який загарбники застосували 7 лютого проти України. Очікувалось, що ця система стане повноцінним гіперзвуковим комплексом з боєголовкою-глайдером, на відміну від Х-47 "Кинжал", яка є аеробалістичною ракетою і більшість експертів в Україні та на Заході не вважають її гіперзвуковою. Водночас багато аналітиків вважали, що "Циркона" взагалі не існує, а його розробка та випробовування це продукт пропаганди Кремля.

Вранці 7 лютого зʼявились повідомлення про ймовірний пуск ракети "Оникс" з Криму та швидкісну ціль на Київ. Після цього моніторингові канали повідомили, що ціль могла бути фальшивою. Ще за деякий час в Києві були знайдені уламки з характерним маркуванням. Тоді ж канали розповіли про пуск "Оникс" і нетипової траєкторії ракети, а швидкість "Циркону" була менша за гіперзвук.

Гром-Э1

Гром-Э1
Гром-Э1

Випадки застосування росіянами гібридів бомби та ракети "Гром-Э1" в цій війні є поодинокими. Однак за останній місяць ворог бив ними вже два рази - по Херсонщині та Мирнограду. Маса бойової частини ракети складає 315 кг, дальність ураження при скиді з висоти 12 км - 120 км. Гром-Э1 експерти порівнюють з французькими боєприпасами AASM Hammer. Ця зброя є більш технологічною та дорогою, ніж звичайні фугасні авіабомби.

KN-23

KN-23
KN-23

В ніч проти 8 лютого під час ракетного удару по Селидовому на Донеччині було застосовано ракети виробництва КНДР Хвасон-11А (KN-23) разом з ракетами С-300. Перед цим такі ж ці ракети запускалися по Харкову, зокрема і 7 лютого. Експерти припускають, що росіяни мають корейські ракетні комплекси одразу на кількох ділянках фронту. Їхня кількість може і надалі збільшуватись.

Росія бʼє по Україні ракетами з КНДР

Нещодавно ми повідомляли, що дві з пʼяти ракет, які російська армія випустила по Харкову вранці 7 лютого, були вироблені у Північній Кореї. Мова йде про балістичні ракети KN-23. Про це свідчать попередні висновки спеціалістів.

В січні координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США мають докази застосування росією балістичних ракет з Північної Кореї. Принаймні одна з них влучила по Харкову під час атаки 6 січня. Також армія рф била по Україні снарядами з КНДР 30 грудня та 2 січня, вважають у Вашингтоні.

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Абсолютно проукраїнський: заступник голови Нацполіції розповів про підозрюваного у вбивстві Фаріон

Росія почала запускати над Україною БПЛА з фанери: в ГУР пояснили, навіщо

НАБУ оголосили підозри колишнім нардепу та заступнику міністра енергетики через зловживання на 12 мільйонів

Більше без Гагаріна та Шолохова: у Харкові перейменували три станції метро і майже 50 вулиць

У Раді заявили, що українські військові можуть залишитися без зарплат вже у вересні

Церемонія відкриття Олімпіади-2024 у Парижі: сценарій, зірки спорту, гості, де дивитись

Підозрюваний 18-річний Зінченко: Я не вбивав Фаріон, нікого не вбивав

Виробництво Bayraktar в Україні: посол у Туречччині розповів, коли запустять завод

У 59 ОМБр перевірили командирів, на яких Зеленському скаржилась Пташка з Азовсталі: чи були злочинні накази

В Чехії планують створити Український легіон з чоловіків, - посол

Хочу к своим: Україна хоче обмінюватиме колаборантів і зрадників на полонених

Нова пошта встановила унікальні “поетичні” поштомати в Ірпені

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube