Україна на марші: підсумки хокейного турніру в Угорщині

Наші хокеїсти видали дуже непогані результати

Збірна України
Збірна України вдало виступила на турнірі в Угорщині

Минулого тижня пройшов новий міжнародний турнір в Угорщині. Там була й збірна України, представлена кількома новими виконавцями та новим тренером. Що вдалося Христичу і які далі перспективи?

Інформатор зібрав усі деталі.

Як зіграли наші хокеїсти?

Турнір проходив в Угорщині, Україна провела три матчі. Для порівняння сил, наша команда - єдина з Другого дивізіону (третій за силою). Всі інші - Перший дивізіон (другий за силою). Жодних підвищень чи переходів за підсумками змагань не передбачалось, але новий тренер Христич мав чудову нагоду перевірити сили викликаних хокеїстів.

Україна майже непереможна: що показав хокейний турнір в Угорщині 1

Збірна України святкує взяття воріт (Фото: Федерація хокею України)

Перший матч був 9-го листопада проти господарів змагань - дуже насичена гра, де нашим вдалося вирвати перемогу 4:5. Перший період програли, другий вийшов дуже бойовим (2:2) і в третьому українці закинули дві сухі шайби та видали камбек. Загально, ми виграли 16-й очний матч з тридцяти, решту взяли угорці.

Другий матч проти Словенії став ще тим випробуванням: наші тричі відігрувалися, але на останніх хвилинах третього періоду пропустили від Чосича. В очних протистояннях лідерами лишилися саме словенці: у нас 5 виграних матчів, у них - вже 8; ще два завершилися внічию. А от за шайбами в нас лишається майже паритет: 42 проти їх 43.

Україна майже непереможна: що показав хокейний турнір в Угорщині 2

Українці за турнір закинули 9 шайб (Фото: Федерація хокею України)

Найважчим матч був проти Італії. Тренує команду легендарний канадець Майкл Кінен - на чолі Нью-Йорк Рейнджерс свого часу він вигравав Кубок Стенлі. Але всі три періоди Україна виглядала дуже солідно, хоч і підвела реалізація.

Особливо у другому періоді: Україна затисла італійців біля їх воріт, але кілька разів втратила 100% моменти. Гра перейшла в овертайм, де знову були сильніші саме наші хокеїсти. У суперників була одна по-справжньому сильна атака і з третьої спроби Трівеллато вдалося закинути шайбу. 1:0 - знов програємо, хоча могли закривати гру на свою користь в кожному періоді.

Першу сходинку таблиці взяла Італія - в них всі три види перемог: класична, овертайм та за булітами. Україні вдалося втримати друге місце. Далі - Угорщина та Словенія із двома поразками.

Україна майже непереможна: що показав хокейний турнір в Угорщині 3

Боротьба за шайбу у матчі Україна - італія (Фото: Федерація хокею України)

Хто запалював на турнірі?

Кращий у складі України (та й на турнірі) за три матчі став Олексій Ворона. Він лідер за очками - 4 залікові бали, більше ніж в усіх гравців, 2 голи + 2 передачі. Разом із ним в топі бомбардирів Пересунько. Ще забивали Мережко, Трахт, Бородай, Захаров та Куцевич. По асисту записали на свій баланс шість гравців. Звернемо увагу і на гру Дяченка: воротар України провів 4 сухих періоди (не грав проти Словенії) та чимало рятував у грі проти Італії. Серед інших команд топово виступили угорець Варга, словенець Капел та італієць Трівеллато.

Україна майже непереможна: що показав хокейний турнір в Угорщині 4

Ворота збірної України надійно захищені (Фото: Федерація хокею України)

Разом із угорцями ми зібрали 9 закинутих шайб та 10 пропущених. Перемога 4:5 та поразка 5:4 зробили нас дуже результативними, але жодної шайби у ворота Італії стали вирішальними для лідерства. Італійці ж закинули тільки 4 шайби за три гри: такого мінімуму за класної гри їм вистачило для другого поспіль тріумфу на турнірі.

Цікаве досягнення на рахунку капітана Мережка - із передачі Бородая він закинув ювілейну, соту шайбу у ворота Угорщини. Після цього українці додали до списку ще три.

Що далі?

Тренер Христич результати виїзду поки не коментував. А от до турніру коуч давав інтерв’ю, де зазначав, що хоче поліпшити гру в більшості. А ще - змінити ставлення хокеїстів до власної гри та відповідальності за позицію, щоб ті давали максимум. Буде цікаво почути його самоаналіз та відгук Федерації хокею України. Адже далі, подивившись на склад та вміння гравців, тренерський штаб буде готуватися до великих ігор вже 24-го року.

Україна майже непереможна: що показав хокейний турнір в Угорщині 5

Збірна України боротиметься за вихід на Олімпіаду (Фото: Федерація хокею України)

Спочатку треба буде вибороти своє місце на Олімпіаді-2026. Україна потрапила до групи J, де будуть Польща і Корея. Міжнародна федерація хокею зазначає, що фінальний учасник нашого квартету буде відомий у грудні. Самі ігри заплановані на лютий 24-го і пройдуть в сусідній Польщі. Хокейна Україна на Олімпіаді не була понад 20 років - ось така потужна мотивація.

Ну і традиційно готуємося до щорічної важливої події у світі хокею - Чемпіонату світу. Він пройде у квітні, там команда побореться за підвищення до Першого дивізіону. Буде лише одне місце, а вигризати його треба в Китаю та Іспанії. Цьогорічний розіграш Україна завершила другою, лише трохи програвши Японії. Острівна країна бореться за своє місце під сонцем із одними з найсильніших збірних світу. Скоро в їх компанії може з’явитися і наша країна - вперше з 2017-го.

Домашня першість

А тим часом, повертається українська хокейна першість: вже 15 листопада гратимуть лідери чемпіонату Кременчуг та Сокіл. Змагання продовжаться іграми до вихідних, в яких Сокіл та Дніпро захищатимуть свою перевагу, в очікуванні нових очних зустрічей.

Україна майже непереможна: що показав хокейний турнір в Угорщині 6