«Україна має віддати свої території»: ексголова МЗС Румунії закликав розділити наші землі між сусідами. Йому відповіли

Читать на русском

Такі слова обурили українців

Читать на русском
«Україна має віддати свої території»: ексголова МЗС Румунії закликав розділити наші землі між сусідами. Йому відповіли

Такі слова обурили українців

Колишній глава МЗС та Міністерства освіти Румунії Андрій Марга заявив, що Україна має віддати свої території росії, Румунії, Угорщині та Польщі. Також він запевнив, що в Україні зовсім немає демократії. На таку заяву вже відреагувало українське посольство у Румунії.

Марга виступив з промовою про Україну на книжковому фестивалі Alba Transilvana під час презентації своєї книжки. Подія проходила у румунському місті Альба-Юлія. Про це пише видання digi24.

«Україна перебуває в неприродних кордонах. Вона має поступитися Угорщині Закарпаттям, Польщі – Галичиною, Румунії – Буковиною, росії - Донбасом і Кримом. Це території інших країн», – заявив політик.

За його словами, війну можна закінчити тільки шляхом переговорів з росією за посередництва Америки, Німеччини та Китаю. Також запевнив, що Україна нібито «далека від демократії», а якщо і надалі буде «чіплятися» за свою територіальну цілісність, то буде конфлікт.

Реакція українського посольства у Румунії була миттєвою. Там відповіли, що такі заяви є неприйнятними ні за яких обставин.

«Вони є особливо кричущим порушенням у той час, коли Україна героїчно захищає свою незалежність і безпеку всієї Європи. Ми шкодуємо, що колишній міністр європейської демократичної держави Марга робить заяви, які ставлять під сумнів основні принципи міжнародного права, особливо непорушність кордонів. Повна повага до цих принципів є основою безпеки та стабільності на континенті», – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці посольства у Twitter.

Хто такий Андрій Марга

Це — румунський проросійський філософ, політолог і політик. Міністр закордонних справ Румунії в травні — серпні 2012 року, міністр освіти в 1997–2000 роках, ректор Клузького університету. Марга є автором низки книг з політології, політичної філософії та філософії історії.

Нагадаємо, Україна створює новий тристоронній формат співпраці з Румунією та Молдовою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.