У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Україна потребує повернення жінок, які покинули країну із-за війни, щоб отримати шанс на економічне відновлення
Україні дуже важливо повернути із-за кордону жінок назад на батьківщину, адже це може стати ключовим фактором для відновлення її економіки. З початку вторгнення більш ніж 2,8 мільйона працездатних українок покинули країну.
Про це йдеться у статті Bloomberg. Агентство вважає, якщо не вдасться повернути частину з них назад, це може призвести до втрати Україною приблизно 10% свого довоєнного ВВП, або близько 20 мільярдів доларів щороку. Це перевищує пакет допомоги від ЄС у розмірі 14 мільярдів доларів щорічно.
Як зазначає Bloomberg, український коефіцієнт народжуваності вже був низьким до війни (1,2), і після повномасштабного вторгнення ситуація стала ще гіршою. До того ж брак необхідних кадрів може негативно позначитись і на планах післявоєнної відбудови країни.
За даними Міністерства економіки України, країні не вистачає 4,5 мільйона працівників та підприємців, необхідних для досягнення цієї мети. Тому наразі повернення жінок разом з їх дітьми на батьківщину стало пріоритетним завданням українського уряду, заявили у Мінекономіки виданню.
Чим довше біженці від війни тримаються якомога далі, тим менша ймовірність, що вони повернуться. Так, підсумовує видання, багато біженців, ймовірно, з часом знову переїдуть в Україну. Проте чим довше триває війна, тим їм буде важче повернутися.
За даними ООН на червень 2023 року, за кордоном наразі 6,3 мільйона біженців з України, які виїхали з 24 лютого 2022 року. Здебільшого це жінки та діти. При цьому кількість біженців, які прибули до Європи, зросла на 20% у порівнянні з минулим роком. Це стало найбільшим потоком з часів Другої світової війни. Усі ці люди потребують допомоги, деякі з них потребують розселення та можливості працевлаштування.
Представниця Організації Об'єднаних Націй заявила, що найскладнішим викликом для ООН в Україні є повне руйнування логістичних каналів і відсутність можливості безпечно евакуйовувати людей з небезпечних територій.
Нагадаємо, раніше експерт розповів, що буде з економікою України в найближчі чотири роки. За його словами, головне, зберегти макрофінансову стабільність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.