У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Сергій Фурса вважає, що стан економіки України значно кращий ніж те, на що можна було розраховувати в період війни
Економіст Сергій Фурса зазначив, що українська економіка в період війни впала на 25% порівняно з результатами 2021 року. Але це набагато менше, ніж ми могли очікувати. Втримати ситуацію допомогли реформи, проведені після 2014 року, та західна допомога, яка прогарантована Україні на 4 роки. Через приборкання інфляції Сергій Фурса прогнозує, що незабаром НБУ знизить облікову ставку.
“Головне, що була збережена макрофінансова стабільність. Це фундамент. Можна сперечатися про рівень податкових ставок, але без цього фундаменту ці питання втрачають сенс”, - каже Сергій Фурса.
На думку економіста, Україна змогла зберегти макрофінансову стабільність завдяки двом чинникам:
Сергій Фурса значив, що попри війну, макроекономісти прогнозують зростання ВВП України в 2023 році на рівні 5%. Це набагато краще, ніж можна було очікувати в таких важких умовах. Паралельно ми бачимо жваве падіння інфляції. За даними НБУ, зараз вона складає 12,8%. У 2022 році інфляція сягала 26%.
“Найближчим часом ми побачимо зниження облікової ставки НБУ. Це буде відбуватися поступово, але вартість грошей в економіці буде знижуватись. Чи призведе це до можливості брати кредити в банках? Важко сказати. У українських банків і зараз багато грошей. Але вони не дають достатньо кредитів, бо не довіряють позичальникам”, - сказав Сергій Фурса.
Раніше Інформатор повідомляв, що у багатьох сферах економіка України продемонструвала дивовижну стійкість. Протягом перших двох місяців війни вдавалося більш-менш тримати під контролем курс валют, державний бюджет та інфляцію за допомогою жорстких обмежувальних заходів та фінансової допомоги з-за кордону. Але в травні кілька ударів по платіжному балансу (відновлення імпорту і недостатній приплив іноземної допомоги) змусили Національний банк України відреагувати на ризик валютної кризи радикальними методами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.