Плани румунсько-українського військово-промислового партнерства розраховані на післявоєнний період
Румунія та Україна мають намір співпрацювати щодо розробки вітчизняних протикорабельних ракет Р-360 Нептун за прикладом інших країн Європи. Йдеться про дозвукову крилату ракету, розроблену українською компанією КБ Луч, яка надійшла на озброєння ВМС ЗСУ за рік до повномасштабного вторгнення. Співпрацю Київ та Бухарест планують розпочати відразу по завершенні війни.
Як пише видання Army Recognition, про наміри співпраці між двома країнами в оборонній сфері розповів посол України в Румунії Ігор Прокопчук.
"Румунія хоче, щоб Україна була її союзником для контролю акваторії Чорного моря зі своєї території. Плани румунсько-українського військово-промислового партнерства розраховані на післявоєнний період, попри те, що ні в Києві, ні в НАТО немає повної впевненості в здатності України протистояти нинішньому конфлікту", - цитує видання Прокопчука.
У 2021 році ця ракета надійшла на озброєння ВМС ЗСУ. Вона має дальність дії понад 200 кілометрів і може вражати морські та наземні цілі у варіанті наземного базування. Ракета оснащена турбовентиляторним двигуном Мотор Січ MS400 та вдосконаленими системами наведення та радіоелектронними системами у порівнянні з її радянським попередником Х-35, підкреслили у виданні.
"Румунія хоче, щоб Україна була її союзником для контролю акваторії Чорного моря зі своєї території. Плани румунсько-українського військово-промислового партнерства розраховані на післявоєнний період, попри те, що ні в Києві, ні в НАТО немає повної впевненості в здатності України протистояти нинішньому конфлікту", - повідомив посол.
Також видання зазначає, що порівняно з французькими ракетами SCALP-EG, які запускаються з повітря, ракети Нептун"можуть запускатися з землі та вражати як наземні, так і морські цілі з дальністю до 400 кілометрів. Ця здатність надає їм стратегічну роль у війні, потенційно вони можуть скласти конкуренцію американським ПТРК ATACMS.
Нагадаємо, 11 липня президент Володимир Зеленський і президент Клаус Йоханніс підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Румунією, яка буде діяти 10 років. Згідно з документом, Румунія надасть Україні систему протиповітряної оборони Patriot і сприятиме швидкому транспортуванню військової техніки через свою територію.
В угоді є пункт, за яким для зміцнення морської безпеки в Чорноморському регіоні, Україна та Румунія посилюватимуть міжнародне співробітництво та координацію. Румунія також допоможе Україні в розвитку її морського флоту.
Також Інформатор писав, що Бухарест допоможе Києву у розвитку оборонної промисловості та створенні навчального центру для підготовки українських пілотів на літаках F-16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.