Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Доставляти українські аграрні вантажі будуть в литовський порт Клайпеди
Україна, Польща та Литва у вівторок, 3 жовтня, домовилися про "зелений коридор" для транзиту українського зерна через Польщу. Доставляти аграрні вантажі будуть в литовський порт Клайпеди - один із найбільших на Балтійському морі. Перевірки транзитного зерна розпочнуться в Клайпеді вже з 4 жовтня.
Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України. Зазначається, що український міністр Микола Сольський провів переговори з польським і литовським колегами - Робертом Телусом та Кястутісом Навіцкасом.
Сольський під час онлайн-зустрічі 3 жовтня запропонував перенести ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль аграрних вантажів з українсько-польського кордону до литовського порту. У Польщі та Литві підтвердили, що їхні уряди підтримують такий механізм контролю та вважають це конструктивним кроком.
"Протягом наступних двох днів буде перенесено ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль з українсько-польського кордону в порт Клайпеди (Литва), для всіх аграрних вантажів, які прямують в даний порт. Це пришвидшить транзит територією Польщі", - йдеться в повідомленні.
Польща, а також Словаччина та Угорщина, не бажають допускати на свій ринок українське зерно та іншу аграрну продукцію. Варшава навіть ввела в односторонньому порядку ембарго на поставки зерна з України, після того, як Єврокомісія скасувала зернове ембарго у вересні.
Питання експорту агропродукції критично важливе для нашої економіки, яка вже давно знаходиться у фактичному дефолті й тримається на плаву багато в чому за рахунок допомоги західних союзників. Експорт продукції сільського господарства дозволяє Україні заробляти самотужки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.