Ухилянтські схеми та російська агентура: СБУ провела 150 спецоперацій та повідомила про сотні підозр

Понад 220 фігурантів отримали від СБУ підозри за різними статтями Кримінального кодексу

Служба безпеки України
За три дні проведено 157 операцій та 287 обшуків, оголошено 222 підозри

Служба безпеки України за три дні провела понад 150 спеціальних операцій та затримань. Затримували як російських агентів, так і фігурантів корупційних ухилянтських схем. 222 фігуранти у різних кримінальних провадженнях отримали підозри.

Про це повідомила пресслужба СБУ. Зазначається, що з 18 по 20 січня спільно з іншими правоохоронними органами було проведено серію операцій для протидії злочинам, що становлять загрозу державній безпеці, територіальній цілісності та обороноздатності України.

"За цей період співробітники СБУ провели комплексні процесуальні дії у 157 кримінальних провадженнях. За підсумками цих заходів 222 особи отримали повідомлення про підозру, 85 із них - затримано", – сказано у повідомленні.

Кому повідомили про підозру:

  • 19 російським агентам, які здійснювали розвідувально-диверсійну діяльність на користь окупантів;
  • 39 особам, причетним до злочинів у воєнній сфері, в тому числі особам, причетним до розкрадання коштів оборонного держбюджету;
  • 63 особам, в тому числі з-поміж співробітників ТЦК, колишніх МСЕК і ВЛК, а також медустанов, які підозрюються в запровадженні "ухилянтських схем" та в організації незаконного перетину кордону;
  • 7 особам, які шкодили державній безпеці в інформаційній сфері та кіберпросторі, серед яких антиукраїнські пропагандисти;
  • 24 особам, які шкодили економічним інтересам держави;
  • 7 особам, причетним до незаконного обігу зброї та засобів військового ураження.

Зазначається, що у межах рейду було проведено 287 обшуків. Також загалом затримано 85 осіб.

СБУ ловить зрадників

Нагадаємо, 20 січня в СБУ заявили, що виявили низку підприємств у Харківській, Чернівецькій та Одеській областях, які під час повномасштабного вторгнення обійшли міжнародні санкції та постачали до Росії мікрочипи та електронні компоненти. Поставки йшли до стратегічних підприємств Росії, зокрема, до компаній, що належать до військово-промислового комплексу агресора, таких як АТ "СпецТехМаш".

Також днями в Києві затримали директора департаменту одного з найбільших банків України. Він донатив на російську армію. Затриманий регулярно перераховував гроші на потреби окупантів, задля чого навіть відкрив рахунок на одній з найбільших у світі криптовалютних бірж.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube