Угорщина відстояла нічию зі збірною Франції, Німеччина обіграла Португалію

Чемпіони світу не змогли перемогти збірну Угорщини, а чемпіони Європи поступилися Німеччині.

Пропустивши в кінці першого тайму, Франція відігралася, але вирвати перемогу не змогла. Кріштіану Роналду вперше в кар'єрі забив у ворота збірної Німеччини.

Про події в матчах чемпіонату Європи з футболу та результати зустрічей повідомляє Інформатор .

У суботу, 19 червня, відбулися чергові матчі другого туру групового етапу Євро-2020. У Будапешті на стадіоні «Пушкаш Арена» зустрілися збірні Угорщини та Франції. Команди грали в таких складах:

Угорщина: Гулачі, Ботка, Орбан, О. Соло, Нього, Кляйнхайслер, Надь, Шефер, Фіоло, А. Салаї, Шоллоі.

Запасні: Дібус, Богдан, Лонг, Кечкеш, Чері, Холендер, Ловренчіч, Р. Варга, Шигера, К. Варга, Ніколіч, Шен, Болла.

Франція:  Льоріс, Павар, Варан, Кімпембе, Дінь, Канте, Погба, Рабіо, Грізманн, Бензема, Мбаппе.

Запасні: Манданда, Меньян, Ленгле, Лемар, Жиру, Дембеле, Толіссо, Сіссоко, Ернандес, Дюбуа, Кунде, Тюрам.

На відміну від інших європейських арен, стадіон в Будапешті дозволили заповнити повністю. Гнана рідними трибунами збірна Угорщини стартові хвилини поєдинку провела в атаці. Однак ніяких проблем Льорісу гравці збірної Угорщини не доставили, так і не пробивши в сторону воріт.

На 14-й хвилині Гулачі парирував удар Бензема,Грізманн, який спробував добити ,влучив у голкіпера,який  вже лежав на газоні. Правда при цьому Грізманн знаходився в офсайді. Але такі моменти футболіст високого класу, яким безумовно є Грізманн, повинен реалізовувати. На 17-й і 21-й хвилинах Мбаппе двічі пробив повз рамку воріт - спершу поруч зі штангою, а потім над поперечиною.

Капітан збірної Угорщини Салаї не зміг продовжити поєдинок і на 26-й хвилині поступився місцем на полі Ніколичу. На 31-й хвилині Мбаппе прийняв закид Грізманн в штрафну і скинув в центр, а Бензема з одинадцяти метрів пробив поруч із правою штангою. Через дві хвилини Мбаппе накрутив трьох захисників, але вистрілив повз.

Збірна Франції продовжувала тиснути, і збірній Угорщини було все важче стримувати атаки суперника. Щоб Льоріс не особливо нудьгував, партнери іноді віддавали йому передачі, дозволяючи голкіперу почати розвиток атак. Тим часом Мбаппе і Погба упустили ще по одній можливості відкрити рахунок, пробивши повз.

Але футбол - гра непередбачувана і деколи нелогічна, за що її і люблять мільйони. Незважаючи на велику кількість моментів у збірної Франції, забила збірна Угорщини. На другій компенсованій до першого тайму хвилині Фіоло, втікши від суперників, увірвався в штрафну і точно пробив в ближній кут.

Всупереч очікуванням, після перерви збірна Угорщині не пішла в глибоку оборону, а вела атакуючу гру. Тільки на 59-й хвилині Франція провела небезпечну атаку. Дембеле справа увійшов в штрафну і пробив у праву штангу. При цьому Гулачі ситуацію контролював і прикривав ближній кут.

І все ж на 66-й хвилині Франція зрівняла рахунок. Мбаппе прийняв довгу передачу від Льоріса, увійшов в штрафну і віддав в центр, а набіг Грізманн розстріляв правий кут. Далі гра проходила без гольових моментів, аж до 82-ї хвилини. Мбаппе зліва увірвався в штрафну і пробив на силу, а Гулачі, швидше за рефлекторно, закрився і відбив удар.

Поєдинок так і завершився внічию, яка, цілком можливо, влаштувала обидві команди. Франція заробила очко, і практично гарантувала собі вихід з групи, а Угорщина не програла чемпіонам світу, гідно виступивши перед своїми вболівальниками.

У другому поєдинку групи F, що проходив в Мюнхені, чинний чемпіон Європи збірна Португалії в статусі номінальних господарів зустрілася зі збірною Німеччини. У складах команд на поле стадіону «Альянц Арена» вийшли:

Португалія: Патрісіу, Семеду, Діаш, Пепе, Геррейро, Данилу, Карвальо, Б. Сілва, Фернандеш, Жота, Роналду.

Запасні: Лопеш, Руї Сілва, Фонте, Моутінью, А. Сілва, Рафа Сілва, Санчеш, Невеш, Поті, Далот, Палін.

Німеччина:  Нойер, Гинтер, Хуммельс, Рюдігер, Кіммі, Гюндоган, Кроос, Госенс, Хаверц, Мюллер, Гнабрі.

Запасні: Лено, Трапп, Хальстенберг, Фолланд, Вернер, Зюле, Нойхаус, Горецький, Сані, Джан, Кох, Гюнтер.

Збірна Німеччини забила вже на початку поєдинку, але арбітр матчу гол не зарахував, зафіксувавши офсайд у Гнабрі. На початку 10-ї хвилини Патрісіу відбив удар Хаверца з-за меж штрафного, а потім не дав Гнабрі зіграти на добиванні.

На 15-й хвилині після кутового біля своїх воріт Португалія розігнала контратаку. Сілва зробив закид на Жоту, той, відтягнувши на себе захисника і Нойєра, віддав в центр, а Роналду забивав вже у порожні ворота.

Після пропущеного м'яча Німеччина продовжила атакувати, а Португалія огризалася контратаками. Зусилля збірної Німеччини увінчалися успіхом на 35-й хвилині. Госенс прострілив у штрафну, а Діаш в боротьбі з Хаверцом зрізав м'яч в свої ворота. Минуло 4 хвилини, і збірна Португалії відзначилася автоголом вдруге. Кіммі прострілив справа, а Геррейро в спробі перервати передачу відправив м'яч у свої ворота.

На 51-й хвилині збірна Німеччини нарешті забила сама. Госенс прострілив зліва, а який випередив захисників Хаверц вдало підставив ногу і переправив м'яч у сітку. А на 60-й хвилині Португалія пропустила вчетверте. Кіммі навісив з правого флангу, а залишився без опіки з боку португальських захисників Госенс, головою переправив м'яч у ворота.

На 67-й хвилині збірна Португалії відіграла один м'яч, Моутінью навісив зі штрафного, Роналду скинув на дальню штангу, а Жота вколотив м'яч у сітку. На початку 79-ї хвилини тільки штанга врятувала збірну Німеччини від пропущеного м'яча, прийнявши на себе дальній удар Санчеша.

Тепер вже збірна Німеччини стала грати на контратаках. На 83-й хвилині Горецький протягнув м'яч з центру поля, не став віддавати передачу партнерам, а пробив над поперечиною. германію здобула важливу перемогу, а збірної Португалії чекає зустріч зі збірною Франції.

• Угорщина - Франція 1: 1 (Фіоло, 45 + 2 - Грізманн, 66);
  • Португалія - Німеччина 2: 4 (Роналду, 15, Жота, 67 - Діаш, 35 (автогол), Геррейро, 39 (автогол), Хаверц, 51, Госенс, 60).

18 червня матчем Іспанія - Польща завершиться ігрова програма другого туру групово етапу Євро-2020. А 20 червня команди групи А розпочнуть третій тур. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про хід матчів збірної України зі збірними Нідерландів і Північної Македонії,про результати інших поєдинків Євро-2020,а також про перемогу «Прометея» у фіналі баскетбольної Суперліги.